تعداد بازدید : ۸۴۸
کد خبر : ۱۸۹۱۵۹
کارشناس بازارسرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکید کرد:
۱۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۱
به سهامداران توصیه می‌شود از معاملات اعتباری بپرهیزند و با سرمایه‌گذاری در بازار بدهی و صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک و صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت، ریسک سرمایه‌گذاری خود را به حداقل برسانند.
به گزارش بورس‌نیوز، امروز بازار رنگ سرخ به خود گرفته و اکثر گروه های بزرگ، منفی هستند. به نظر می‌رسد تب‌و‌تاب روزهای پایانی سال در کاهش رخوت بازار اثرگذار نبوده و عدم خوش‌بینی به آینده اقتصادی کشور، افت بیش از هزار واحدی شاخص دماسنج اقتصاد کشور را رقم زده است. 

مهدی حیدرزاده مدیرعامل شرکت کارگزاری مدبر آسیا در گفت‌وگو با بورس نیوز در مورد پیش بینی وضعیت بازار سرمایه در سال ۹۸ بیان کرد: سال ۹۸ سالی سرشار از ریسک‌های سیاسی برای بازار سرمایه خواهد بود و مهم‌ترین این ریسک‌ها، تصویب یا عدم تصویب CFT است. 

وی ادامه داد: به سبب اتمام مهلت معافیت ۸ کشور از تحریم واردات نفت از ایران، تمدید یا عدم تمدید این معافیت نیز ریسک بزرگی برای بازار سرمایه تلقی می گردد.

کارشناس بازارسرمایه افزود: با افزایش ریسک‌های سیاسی، توهم تورم، تقویت شده و افزایش نرخ تورم، موجب رشد شاخص و افزایش بازدهی بازار سرمایه خواهد شد و از سوی دیگر، به سبب انتظارات تورمی و سیاست‌هایی از قبیل تغییر مبنای پرداخت سود سپرده‌های بانکی از روزشمار به ماه شمار، احتمالا بازار پول در سال ۹۸ رونق کمتری داشته و بخشی از سپرده ها از بانک خارج شده و وارد سایر بازارها خواهدشد. 

این فعال صنعت کارگزاری خاطرنشان کرد: بازار بدهی پتانسیل زیادی برای جذب بخشی از این نقدینگی داشته و به نظر می رسد در سال ۹۸ بازار بدهی، تحرک بیشتری داشته باشد.

این کارشناس بازار سرمایه در خصوص گزینه‌های برتر برای سرمایه‌گذاری اظهار داشت: بدون شک بازار سرمایه، جذاب‌ترین و مناسب‌ترین گزینه برای سرمایه‌گذاری خواهد بود؛ چراکه تنوع این بازار در حدی است که تمامی خواسته‌ها و انتظارات سرمایه‌گذاران را پاسخ خواهد داد. 

وی خاطرنشان کرد: علاوه بر آنکه می‌توان با خرید سهم، از رشد صنایع مختلف بهره برد؛ امکان معامله سکه طلای یک‌روزه در این بازار فراهم شده ضمن آنکه با سرمایه‌گذاری در سهام صنایع صادرات محور، می توان از نوسانات بازار ارز نیز منتفع شد.

حیدرزاده در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به ریسک‌های بازار سرمایه به سهامداران توصیه می‌شود از معاملات اعتباری بپرهیزند و با سرمایه گذاری در بازار بدهی و صندوق های سرمایه گذاری مشترک وصندوقهای سرمایه گذاری با درآمد ثابت، ریسک سرمایه گذاری خود را به حداقل برسانند.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: