تعداد بازدید : ۹۳۱
کد خبر : ۱۸۹۱۸۴
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:
۱۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۴
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت:عده‌ای از مردم برای تامین معیشت خود تحت فشار قرار دارند و دولت و مجلس موظف هستند که به این افراد بیشتر توجه کنند، لذا تصمیم مجلس برای کمک مبلغ ۴۰۰ هزار تومانی به تمام حقوق‌بگیران در درجه نخست تامین کننده منافع افرادی بوده که حقوق پایین یعنی زیر 2 میلیون تومان دارند.

به گزارش بورس نیوز، علی‌اکبر کریمی با اشاره به افزایش 400 هزار تومانی و تا 10 درصدی حقوق کارکنان دولت، گفت: آنچه که مورد تاکید بیشتر نمایندگان بوده و منجر به تصمیم نهایی درباره افزایش حقوق‌ها در مجلس شد، بحث توسعه عدالت در موضوع پرداخت کارکنان دولت است، اما متاسفانه دولت ساده‌ترین راه را برای افزایش حقوق‌ها یعنی افزایش ۲۰ درصدی برای تمامی کارکنان به صورت مساوی خود انتخاب کرده بود که در واقع این روش ساده، راحت ترین و کم‌دردسرترین راه بود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه افزایش 20 درصدی حقوق مغایر با عدالتی بوده که در اقتصاد کنونی کشور با آن مواجه است، افزود: عده‌ای از مردم برای تامین معیشت خود تحت فشار قرار دارند و دولت و مجلس موظف هستند که به این افراد بیشتر توجه کنند، لذا تصمیم مجلس برای کمک مبلغ ۴۰۰ هزار تومانی به تمام حقوق‌بگیران در درجه نخست تامین کننده منافع افرادی بوده که حقوق پایین یعنی زیر 2 میلیون تومان دارند.

وی با اشاره به اینکه مصوبه مجلس سبب شده که درصد افزایش حقوق کارکنان زیر 2 میلیون تومان نزدیک به 40 درصد شود، ادامه داد: مجلس در بخش دوم افزایش حقوق مصوب کرد که متناسب با سقف اعتبار موجود حقوق کارکنان دولت تا ۱۰ درصد افزایش یابد، اما اینکه چه درصدی حقوق هر یک از کارکنان افزایش می‌یابد، باید توسط سازمان برنامه و بودجه به صورت دقیق بررسی شده و متناسب با حجم اعتبار موجود درصد افزایش حقوق‌ها اعمال شود.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در خانه ملت، بیان کرد: اگر در حوزه افزایش حقوق‌ها تخلف از قانون صورت گیرد، با متولیان برخورد می‌شود، چراکه انتظار این بوده که دولت به گونه ای عمل کند که در چارچوب اعتبار موجود برای افزایش حقوق کارکنان دولت حداکثر افزایش حاصل شود.

وی با تاکید بر اینکه اگر پیشنهاد دولت برای افزایش 20 درصدی حقوق‌ها تصویب می‌شد قطعا برای جبران کاهش ارزش حقوق آنها و تورم افسارگسیخته‌ای که در حال حاضر در جامعه وجود داشته کافی نبود، افزود: تلاش مجلس این بود که در شرایط کنونی بین بد و بدتر گزینه بد را انتخاب کند و علیرغم اینکه به تمامی کارکنان دولت فشار وارد می‌شود، اما کارکنانی که حقوق آنها از یک حدی پایین‌تر بوده و از اقشار ضعیف جامعه هستند، فشار کمتری وارد شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: حقوق‌بگیران کم درآمد جامعه افزایش حقوق 400 هزار تومانی و تا 10 درصدی را دریافت می‌کنند که با این فرمول درصد رشد حقوق‌های زیر 2 میلیون تومان بیش از درصد رشد سایر حقوق‌ها خواهد بود.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: