تعداد بازدید : ۱۲۵۷
کد خبر : ۱۸۹۲۲۵
این فعال صنعت خودرویی در گفت‌وگو با بورس‌نیوز اظهارکرد:
۱۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۴
سفته‌بازی و ایجاد بازار آزادی که کاملا به ضرر خودروسازان تمام شده باعث آن بوده که دلالی جای حمایت از تولید را بگیرد و عملا تمام چرخه خودرو از تولید تا مصرف را با مشکل مواجه کند.
محمدرضا نجفی‌منش رییس کمیسیون تسهیل کسب وکار اتاق تهران در گفت‌وگو با بورس‌نیوز درخصوص وضعیت قطعه‌سازان خودرویی و ورود نقدینگی به این صنعت اظهارکرد: با ورود نقدینگی 4 هزار میلیاردی به این صنعت، بسیاری از فعالان اقتصادی می‌توانند باردیگر در این فضای کسب‌وکار نفس بکشند زیرا حجم مطالبات به حدی افزایش یافته بود که عملا فعالیت‌های تولیدی غیرممکن شده بود.

وی ادامه داد: قطعه‌سازان مواد اولیه و مورد نیاز خود را در این شرایط اقتصادی به صوررت نقد تهیه می‌کردند و عدم واریزی از سوی خودروسازان به معظلات این صنعت افزوده که با ورود نقدینگی جدید و البته مستقیم به این بنگاه‌ها، می‌توان بدهکاری به تامین کنندگان مواد اولیه را تسویه کرد و مجددا از صفر، تولید را آغاز کرد.

این فعال اقتصادی افزود: از سوی دیگر انتقاداتی به دولت مطرح بوده زیرا عدم اجازه به آزادشدن قیمت‌ها امکان رانت و سفته‌بازی در بازار آزاد را ایجاد کرده و دود آن به چشم خودروسازان رفته است؛ باید دقت داشت که وجود بازار آزادی که قیمت‌های آن به صورت سرسام‌آوری با قیمت کارخانه متفاوت بوده، بازار را با تلاطم مواجه کرده و تمام مشکلات را به گردن خودروسازان می‌اندازد.

وی رییس کمیسیون تسهیل کسب وکار اتاق تهران اضافه کرد: سفته‌بازانی که در بازار حیات وجود دارند تنها از قیمت پراید 20 میلیون تومان درآمد داشتند و در خودرو 2008، خودروی 108 میلیونی را 277 میلیون تومان به فروش می‌رسانند بنابراین وجود بازار آزادی که بر اساس یک شرایط رقابتی نیست کاملا به ضرر خودروسازان تمام  می‌شود زیرا دولت این گروه‌ها را مجبور به رعایت قیمت دستوری کرده است.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
شاخص باردیگر میلیونر شد
شاخص کل بورس تهران مجددا" بعد از افت ۱۰ تا ۱۵ درصدی به ابرکانال یک میلیون واحدی بازگشت.