تعداد بازدید : ۴۷۳
کد خبر : ۱۸۹۲۹۰
عضو کمیسیون انرژی مجلس:
۱۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۲
عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: این کاهش قیمت مقطعی و متاثر از برخی اقدامات مرتبط با عرضه و تقاضاست و از طرفی آمریکا با نفت شِیل یا همان نفت نامتعارف خود (نفتی که از خرده‌های سنگ نفت‌زا به دست می‌آید) در عرصه بین‌المللی بازار نفت خودنمایی می‌کند که این مسئله کاهش مقطعی قیمت جهانی نفت را به دنبال دارد.

به گزارش بورس نیوز، سیدعلی ادیانی با اشاره به کاهش قیمت جهانی نفت طی چند روز اخیر باوجود تلاش‌های اوپک برای متعادل نگهداشتن بازار، گفت: این کاهش قیمت مقطعی و متاثر از برخی اقدامات مرتبط با عرضه و تقاضاست و از طرفی آمریکا با نفت شِیل (Shale Oil) یا همان نفت نامتعارف خود (نفتی که از خرده‌های سنگ نفت‌زا به دست می‌آید) در عرصه بین‌المللی بازار نفت خودنمایی می‌کند که این مسئله کاهش مقطعی قیمت جهانی نفت را به دنبال دارد.

نماینده مردم قائم شهر، سوادکوه و جویبار در خانه ملت ادامه داد: دلیل دیگر کاهش قیمت جهانی نفت را پایان فصل سرما در بسیاری از کشورها و کاهش مصرف سوخت است. هرچند این مسئله در جابجایی و نوسانات قیمتی تاثیر دارد اما باز هم پایه و اساس غنی ندارد.

وی با اشاره به اینکه معتقدم قیمت نفت حدود 60 دلار ثابت خواهد ماند تاکید کرد: از آنجا که در بودجه سال 98 قیمت فروش نفت ایران حدود 54 دلار یا همان قیمت کف در نظر گرفته شده است تغییرات جهانی قیمت این محصول بر درآمدهای ملی ایران تاثیر نخواهد داشت.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: متعهد ماندن اعضای اوپک بر تصمیم کاهش تولید نفت و همچنین اوضاع اقتصادی جهان بر قیمت آینده نفت تاثیر مستقیم دارد. اگرچه این تعهد اوپک هنوز آنطور که باید اجرایی نشده است اما کاهش تولید کشورهای عضو این سازمان تدریجی خواهد بود لذا آثار آن روی قیمت جهانی نفت در آینده مشخص می‌شود.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: