تعداد بازدید : ۲۳۳۶
کد خبر : ۱۸۹۳۲۹
رئیس کل بانک مرکزی مطرح کرد»
۱۹ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۵
رئیس کل بانک مرکزی گفت: با وجود فشار دشمنان به ویژه در جنگ اقتصادی، تصمیمی تاریخی در جهت ادغام بانک‌های وابسته به نیروهای مسلح گرفته شده است.

به گزارش بورس نیوز، عبدالناصر همتی طرح ادغام بانک‌های وابسته به نیروهای مسلح با ترسیم شرایط کشور و اشاره به اعمال تحریم‌های ناجوانمردانه، موضوع ادغام بانک‌های وابسته به نیروهای مسلح را امری حساس و مهم تلقی کرد.

وی افزود: با وجود فشار دشمنان به ویژه در جنگ اقتصادی، تصمیمی تاریخی در جهت ادغام بانک‌های وابسته به نیروهای مسلح گرفته شده  که انجام این طرح با حجم عملیات و نیروی انسانی این 6 بانک و داشتن 18 درصد از منابع نظام بانکی بدون شک کاری ماندگار در تاریخ نظام بانکی خواهد بود.

وی با بیان اینکه طرح ادغام بانک ها بعد از 4 ماه نهایی شد، گفت: پس از 4 ماه مقدماتی، ادغام نهایی انجام و تشکیل بانک سپه جدید با قدرت و توانایی بیشتری را خواهیم دید.

همتی با اشاره به ظرفیت‌های بانک سپه و سایر بانک‌های ادغامی از همه دست‌اندرکاران این طرح خواست با استفاده از ظرفیت بانک‌های ادغامی در جهت پیشبرد هر چه بهتر این طرح اقدام کنند.

رییس کل بانک مرکزی ادامه داد: دلیل انتخاب بانک سپه به عنوان راهبر طرح ادغام قدمت و توانایی مالی و فنی این بانک است. بانک سپه از نظر مالی بنیه قوی و قابل توجهی دارد که اطمینان خاطر خوبی برای بانک مرکزی در زمینه ادغام ایجاد کرده است.

وی همچنین با اشاره به تحریم‌ها و فشارهای ناشی از تامین مالی اقتصاد توسط نظام بانکی بیان کرد: شبکه بانکی با وجود مواجهه با مشکلات متعدد، در عرصه تامین مالی و انجام پروژه‌های کلان اقتصادی اقدامات چشمگیر و موثری انجام داده و کارنامه نظام بانکی را قابل دفاع کرده است.

همتی از هیات مدیره و مدیران عامل بانک‌های ادغام شده خواست که به سرعت مجامع خود را برگزار کنند و حقوق مشتریان بانکهای ادغامی باید در اولویت بانک سپه و بانکهای ادغام‌شونده حفظ شود.

وی اضافه کرد: هیات مدیره و مدیران عامل باید به این طرح با دید پروژه نگاه کنند و در حفظ و نگهداری دارایی‌ها، همچنین بدهی‌های این بانک‌ها نهایت دقت را صرف کنند.

 رئیس کل بانک مرکزی گفت: در بانک سپه نوین فضای خدمت برای همه وجود دارد و کارکنان نباید از این بابت دغدغه‌ای داشته باشند. بانک مرکزی همچون گذشته حامی بانک‌ها و موسسات اعتباری است و در این طرح نیز با تمام توان وارد شده است.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: