کد خبر : ۱۸۹۳۷۴
رئیس سازمان خصوصی‌سازی:
۲۰ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۵
رئیس سازمان خصوصی‌سازی گفت: در زمینه آزادسازی سهام عدالت دو روش را می‌توان انتخاب کرد. یکی این که مفاد لایحه ساماندهی سهام عدالت به تصویب نمایندگان مجلس برسد و دیگری این که از راهی به غیر از مجلس این کار را دنبال کنیم. اما به هر حال در مجموع تاکنون آزادسازی سهام عدالت صورت نگرفته است.

به گزارش بورس نیوز، پوری حسینی اظهار کرد: پس از پایان مهلت ۱۰ ساله قانونی، کارهای اداری و کارشناسی و نیز مدیریتی در خصوص آزادسازی سهام عدالت در سازمان خصوصی‌سازی انجام شد و این سازمان بر اساس وظایف قانونی و جلسات متعدد با وزارت امور اقتصادی و دارایی، پیش‌نویس لایحه ساماندهی سهام عدالت به دولت ارسال کرد.

وی افزود: این لایحه پس از بررسی در دولت، سال گذشته به مجلس برای تصویب ارسال شده که این لحظه به تصویب نمایندگان مجلس نرسیده است.

رئیس کل سازمان خصوصی‌سازی بیان کرد: در زمینه آزادسازی سهام عدالت دو روش را می‌توان انتخاب کرد. یکی این که مفاد لایحه ساماندهی سهام عدالت به تصویب نمایندگان مجلس برسد و پس از آن اقدام به آزادسازی سهام عدالت کنیم و دیگری این که از راهی به غیر از مجلس این کار را دنبال کنیم. اما به هر حال در مجموع تاکنون آزادسازی سهام عدالت صورت نگرفته است.

پوری حسینی اضافه کرد: به نظر نمی‌رسد که لایحه ساماندهی سهام عدالت اینقدر پیچیده باشد که زمان زیادی برای تصویب نیاز داشته باشد و تمام آن چیزی که در این لایحه نهفته است، موضوع ایجاد واسطی میان شرکت‌های سرمایه‌پذیر و مشمولان به نام صندوق‌های قابل معامله است.

وی گفت: دادن سهام عدالت به صورت مستقیم به مردم امکان‌پذیر است، اما این روش از آزادسازی تبعات و ضعف‌هایی دارد که برای پوشش این ضعف‌ها و خلاءها، صندوق‌های قابل معامله در لایحه آزادسازی سهام عدالت پیشنهاد شده است.

رئیس کل سازمان خصوصی‌سازی ادامه داد: بر این اساس از نمایندگان مجلس تقاضا می‌کنیم که هر چه زودتر تکلیف لایحه ساماندهی سهام عدالت را مشخص کنند؛ زیرا هر چه این کار طولانی‌تر شود مشکلات این سهام از جمله افزایش شمار متوفیان مشمول این سهام بیشتر خواهد شد.

پوری حسینی در خصوص وضعیت لایحه ساماندهی سهام عدالت در مجلس نیز بیان کرد: در مجلس نظر واحدی درباره نحوه آزادسازی سهام عدالت وجود ندارد. همین موضوع موجب تأخیر در آزادسازی این سهام شده است؛ البته اختلاف نظر در زمینه یک موضوع امری طبیعی در مجلس است و امیدواریم هر چه زودتر نمایندگان مجلس درباره این لایحه تصمیم‌گیری کنند.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
پرداخت سود

پرداخت سود "غسالم" از آخر پاییز آغاز می شود

شرکت سالمین از زمان پرداخت سود به سهامداران خبر داد.

"تجلی" در بیست و یکمین روز خردادماه

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار می‌شود.

"شغدیر" به زودی به مجمع می رود

مجمع عمومی شرکت پتروشیمی غدیر در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۱۸برگزار می‌شود.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "غشوکو" به صدا درآمد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت شوکوپارس در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۵ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: