تعداد بازدید : ۱۱۰۳
کد خبر : ۱۸۹۳۷۹
مدیر مالی «شکلر» در گفت‌وگو با بورس نیوز تاکید کرد:
۲۰ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۰
روند تولید شرکت در ۶ ماهه دوم سال مالی، نسبت به روند ۶ ماهه نخست سال مالی و همچنین مدت مشابه سال قبل، روند مثبت تری خواهد بود.
تاثیر مثبت نرخ ارز بر سودآوری نیروکلر

به گزارش بورس نیوز، در میان مثبت‌های امروز گروه شیمیایی، صف خرید «شکلر» بیشتر به چشم می‌آید. 

شرکت نیرو کلر که در سال مالی جاری واحد تولید «سود پرک» با ظرفیت روزانه ۴۰ تن را راه اندازی کرده، در ۳ ماهه منتهی به پایان آبان ماه ۹۷ سود خالص بیش از ۱۲ میلیارد تومانی محقق کرده که ۱۷۳ درصد بیش از سود محقق شده در مدت مشابه سال قبل بوده است. 

نیروکلر که فروش دارایی های مازاد را هم در برنامه دارد، در ۶ ماهه منتهی به پایان بهمن ماه خبر از شناسایی درآمد ۷۸ میلیارد تومانی داده که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۱۴۲ درصدی نشان می دهد.

حسین قاسمی مدیر مالی شرکت نیروکلر در گفت‌وگو با بورس نیوز در خصوص دلایل اقبال «شکلر» بیان کرد: به نظر می رسد اقبال سهم تحت تاثیر جو روانی مثبت گروه پتروشیمی و خوش‌بینی به روند سودآوری سهم‌های دلاری و همچنین گزارش‌های منتشر شده مربوط به عملکرد شرکت باشد.

وی افزود: با توجه به طرح افزایش ظرفیتی که به بهره‌برداری رسید، روند تولید شرکت در ۶ ماهه دوم سال مالی (سال مالی «شکلر» ۳۱ مرداد است) نسبت به روند ۶ ماهه نخست سال مالی و همچنین مدت مشابه سال قبل، روند مثبت تری خواهد بود. حجم تولید نسبت به سال قبل افزایش داشته همچنین افزایش احتمالی نرخ ارز هم تاثیر مثبتی بر سودآوری نیروکلر خواهد داشت.

قاسمی تصریح کرد: حدود ۳۰ درصد از محصولات شرکت روانه بازارهای صادراتی می شود. مابقی نیز در بازار داخل عرضه می گردد. در صورت افزایش نرخ ارز، احتمالا نرخ فروش محصولات شرکت هم افزایش خواهد یافت. بهبود وضعیت تولید و افزایش سودآوری، مهمترین استراتژی شرکت است و مداخله ای در روند قیمت سهم نداریم.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: