تعداد بازدید : ۱۸۲۲
کد خبر : ۱۸۹۳۸۷
مدیر بازرگانی «سخاش» در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکید کرد:
۲۰ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۱
قیمت سیمان صادراتی به مراتب کمتر از سیمان سایر کشورها است و صادرات با قیمت پایین، به نفع اقتصاد کشور و صنعت سیمان نیست
افزایش حجم صادرات، علت اقبال سهم / قیمت سیمان صادراتی منصفانه نیست
به گزارش بورس نیوز، امروز، گروه سیمانی به استقبال بهار رفته و رخت سبز به تن کرده و برخی نمادهای سیمانی از جمله «سخاش» از جمله نمادهای این گروه است که در معاملات امروز با صف خرید همراه بود.

سیمان خاش در ۹ ماهه امسال، سود خالص تقریبا ۱۸ میلیارد تومانی محقق کرده که ۴۷ درصد بیش از سود تحقق یافته مدت مشابه سال قبل بوده و درآمد این شرکت در ۱۱ ماهه نیز بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان بوده است.

منصور جهان تیغ مدیر بازرگانی شرکت سیمان خاش در گفت‌وگو با بورس‌نیوز در خصوص دلایل اقبال سیمانی‌ها و صف خرید «سخاش» بیان کرد: با توجه به افت ارزش ریال، خرید سیمان ایران برای مشتریان صادراتی جذابیت یافته و حجم صادرات سیمان شرکت افزایش داشته است.

وی افزود: مهم‌ترین مشتری صادراتی سیمان شرکت، افغانستان و پاکستان هستند که به لحاظ جغزافیایی به مرزهای زمینی و دریایی ما نزدیک هستند. در نظر داشته باشید که نوسانات نرخ ارز در یک سال اخیر موجب افزایش تقریبا ۳ برابری مشتریان صادراتی شده است. 

جهان تیغ افزود: خرید سیمان ایران از نظر کیفیت، قیمت و هزینه حمل برای مشتریان صادراتی افغانی و پاکستانی توجیه اقتصادی داشته و همین موضوع باعث افزایش حجم صادرات سیمان شده است.

این فعال صنعت سیمان ضمن تاکید بر رشد حجمی صادرات صنعت سیمان، اظهار داشت: به نظر می رسد افزایش حجم صادرات سیمان در شرایط فعلی خبر چندان مثبتی هم نخواهد بود؛ چرا که قیمت سیمان صادراتی به مراتب کمتر از سیمان سایر کشورها است و صادرات با قیمت پایین، به نفع اقتصاد کشور نیست. امیدواریم با تعیین قیمتی کارشناسی شده و منصفانه برای سیمان صادراتی، هم به افزایش سودآوری شرکت های سیمانی کمک شود و هم منابع کشور، ارزان صادر نگردد. بازارهای صادراتی کشش افزایش قیمت را دارند؛ مشروط بر آنکه با نظارت انجمن صنفی صنعت سیمان، رقابت منفی سبب ارائه تخفیفات غیر منطقی نشود.
علیرضا
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۶:۰۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
سیمان خاش با حدود 40 میلیارد تومان پول در حساب بانکی و سرمایه گذاری کوتاه مدت تنها 160 میلیارد تومان ارزش بازار دارد در صورتی که ارزش بازار سهم حداقل باید دو برابر این باشد
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: