تعداد بازدید : ۱۰۱۵
کد خبر : ۱۸۹۴۶۵
مدیرعامل شرکت توسعه گوهران امید مطرح کرد:
۲۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۶
مدیرعامل شرکت توسعه گوهران امید گفت:بازارسرمایه، بازار بسیار پیچیده‌ای است و نباید در این بازار ابهاماتی شامل قوانین، نرخ خوراک‌ها، بهره‌های مالکانه و غیره وارد شود و سهامدار را از آن فراری دهد.

به گزارش بورس نیوز، سیاوش وکیلی، درباره بازار سرمایه اظهار کرد: بازارسرمایه، بازار بسیار پیچیده‌ای است و نباید در این بازار ابهاماتی شامل قوانین، نرخ خوراک‌ها، بهره‌های مالکانه و غیره وارد شود و سهامدار را از آن فراری دهد.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری توسعه گوهران امید ضمن اشاره به اینکه در روزهای پایانی سال ریتم حرکتی بازار کند می شود ادامه داد: خوب است غالب سهامداران با دید بلندمدت وارد این بازار شوند. فراموش نکنید تسویه اعتباری کارگزاری‌ها در روزهای پایانی سال مالی و فشاری که از تسویه مشتریانشان ایجاد می‌شود باعث افزایش فشار فروش شده است.

این کارشناس بازارسرمایه درباره صدور مجوزهای افزایش سرمایه و استفاده از معافیت مالیاتی موجود در بخشنامه افزایش ‌سرمایه ادامه داد: اغلب مزایای این روش متوجه شرکت‌های تولیدی است و در مورد شرکت‌های سرمایه‌گذاری این افزایش سرمایه کمک چندانی نمی‌کند.

وی افزود: عمده فعالیت شرکت‌های سرمایه‌گذاری که در بازارسرمایه فعالیت می‌کنند، معاف از مالیات هستند. البته سود این شرکت‌ها به دلیل معافیت مالیاتی شرکت‌های تولیدی سرمایه‌پذیر افزایش خواهد داشت.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری توسعه گوهران امید گفت: شرکت‌هایی که از معافیت مالیاتی استفاده می‌کنند اثر آن بر روی سود و زیانشان موثر است.

وکیلی در ادامه تصریح کرد: روند افزایش سرمایه در بازار سرمایه کشور دارای جذابیت است و اگر معافیت مالیاتی به عنوان آپشن به آن اضافه شود، این جذابیت دوبرابر خواهد شد. به طور قطع بحث جذب منابع،‌ افزایش نقدینگی،‌ توان سودآوری شرکت و اجرای پروژه‌ها و طرح‌ها توان تولیدی شرکت را افزایش داده و بر میزان فروش بیشتر و درآمد آن اثرگذار است.

مدیرعامل توسعه گوهران امید درباره برخی صنایع بورسی بیان کرد: به نظر من در حال حاضر صنایع دارویی به دلیل افزایش نرخ ارز با افزایش بهای تمام شده روبرو هستند، ‌ولی نرخ فروششان به علت حساسیت‌ها و کنترل حاکمیتی اتفاق نیفتاده که البته دیر یا زود اتفاق خواهد افتاد. براین اساس،‌ دارویی‌ها گزینه مناسب و کم ریسکی برای سرمایه‌گذاری در شرایط کنونی هستند.

وی حوزه بانک‌ها را بسیار وسیع دانست و عنوان کرد: نمی‌توان یک فرمول واحد برای سهم‌های مختلف موجود در این صنعت صادر کرد؛ البته باید دید ادغام برخی از بانکها چه اثراتی در این حوزه خواهد گذاشت.

این کارشناس بازارسرمایه درباره صنعت خودرو تاکید کرد: درباره این صنعت، هم موضوع دلار و مزیتی که تخصیص آن بر صنایع خودرویی دارد مطرح است. سال آینده هم به نظر می‌رسد ارز نیمایی با افزایش مواجه باشد، هرچند که دولت تمهیداتی را برای تحریک تقاضا (به خصوص بر روی افزایش حقوق‌ها) در نظر دارد.

وی تاکید کرد:در نظر داشته باشید که صنایع دارویی و غذایی بازارهایی کم‌حجمی هستند و این موضوع سبب می‌شود تا کمتر دیده شوند اما این صنایع گزینه‌های مناسبی برای سرمایه‌گذاری هستند.

وکیلی افزود: به نظر می‌رسد، به غیر از تحریم‌های آمریکا و پایان مهلت فروش نفت ایران، موضوع دیگری بازار را تهدید نمی‌کند، اما این ابهام وجود دارد که فروش نفت به زیر یک میلیون بشکه در روز می‌رسد یا خیر (که البته این موضوع به نظر بعید می‌رسد). از طرف دیگر نیز به نظر می رسد، مباحث ارزی با مشکلاتی مواجه شده و نوساناتی به همراه داشته باشند، هرچند که این موضوع و افزایش قیمت ارز سبب افزایش سودآوری سهام شرکت‌ها و بازارسرمایه خواهد شد؛ همچنین به نظر می‌رسد بانک مرکزی هم مصمم به کاهش نرخ بهره بانکی است، این موارد در مجموع افزایش نرخ بهره را افزایش می‌دهد.

مدیرعامل شرکت توسعه گوهران امید گفت: لازم است به فرهنگسازی بیشتر تمرکز کرده و سازمان بورس به عنوان یک رسالت به کمک رسانه‌های خبری زمینه‌های آشنایی بیشتر مردم با بازار سرمایه را فراهم کند. بدنه بخش خصوصی توان صرف هزینه در حوزه فرهنگسازی بازار سرمایه را ندارد. هرچند که هنوز در بخش‌های کوچکی این کار انجام می‌شود. اما سازمان بورس می‌تواند به طور هدفمند به تبلیغ بیشتر بازار سرمایه بپردازد. این بازار باوجود کدهای بورسی زیادی که دارد، هنوز به طور عملیاتی بین مردم استفاده نمی‌شود؛ بنابراین برای ارتقا سواد مالی و فرهنگ‌سازی باید بیشتر تلاش کرد.

ولی نادی قمی مدیرعامل تامین سرمایه نوین در نشست خبری عرضه سهام این شرکت در بازار سرمایه گفت: عرضه این سهام به عنوان ششمین عرضه در سال 97 و سومین تامین سرمایه واردشده به بورس محسوب می شود که امیدواریم این امر مقدمه ای برای رشد بازار باشد.

وی با بیان اینکه در 10 سال اخیر بازار سرمایه رشد مطلوبی تجربه کرده است گفت: ورود صنایع مختلف به این بازار رشد و بالندگی را به همراه داشته که امیدواریم ورود تامین سرمایه نوین نیز به افزایش شفافیت در این شرکت کمک کند و سهامداران نیز سودی از معاملات واقعی در بازار دریافت کنند.

وی افزود: این شرکت تاکنون ترازنامه قوی داشته که به موجب آن قدرت سوداوری آن نیز افزایش پیدا کرده است.

نادی قمی خاطرنشان کرد: از سال 91 تاکنون سرمایه 100میلیاردی این شرکت به 700 میلیارد افزایش یافته است و برنامه ای برای افزایش سرمایه به 900 میلیارد تومان از محل مطالبات و آورده های نقدی در سال آینده نیز در نظر گرفته شده است.

مدیرعامل تامین سرمایه نوین افزود: تامین مالی در حوزه مشاوره کارگزاری و بانکداری اقتصادی با کمک بانک اقتصاد نوین انجام می‌شود.

وی ادامه داد: در حوزه تامین مالی انتشار اوراق بر مبنای انتخاب های درست بوده که این امر موجبات کاهش ریسک را فراهم کرده است .

نادی قمی ادامه داد: تاکنون حدود 5600 میلیارد تومان بازگردانی اوراق توسط این شرکت انجام شده و 1800 میلیارد تومان از اوراق این شرکت بدون نکول سررسید شده است.

نادی قمی با بیان اینکه 8صندوق توسط این شرکت مدیریت می‌شود افزود: حجم منابع در بانکداری اختصاصی 3900 میلیارد تومان بوده که در این حوزه ریسک‌هایی وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: سود عملیاتی شرکت 440 میلیارد تومان و سود خالص نیز 388 میلیارد تومان است. یعنی به ازای هر سهم 55 تومان سود تقسیم می‌شود که براساس پیش‌بینی های انجام شده سال آینده این رقم به 5800 تومان افزایش می یابد و همچنین سود خالص نیز تا 408میلیارد تومان خواهد بود.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: