تعداد بازدید : ۱۰۹۷
کد خبر : ۱۸۹۴۷۹
مدیر نظارت بر شرکت های گروه دارویی برکت در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکید کرد:
۲۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۱
در مناقصه داروی ۲۰۱۹ کشور عراق شرکت کرده‌ایم ولی هنوز نتیجه این تندر مشخص نیست.
به گزارش بورس‌نیوز، یکی از صنایع کم حاشیه امسال، صنعت دارویی بود. مهم‌ترین چالش شرکت‌های دارویی، طولانی بودن دوره وصول مطالبات از بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی و درمانی بود که ظاهرا این مشکل کمرنگ‌تر شده و مطالبات داروسازان در قالب اوراق در حال وصول است.

علی فلاح‌پور دبیر کمیته صادرات هلدینگ دارویی برکت در گفت‌وگو با بورس‌نیوز در خصوص چشم‌انداز صنعت دارو و شرکت‌های زیرمجموعه «برکت» در سال ۹۸ بیان کرد: چشم‌انداز صنعت دارو در سال ۹۸ مثبت بوده و کاهش فاصله نرخ ارز در سامانه نیما و بازار آزاد، اتفاق خوشایندی برای بازار سرمایه تلقی می‌گردد؛ سهم‌های گروه دارویی نسبت‌های P/E پایینی دارند و برای سرمایه‌گذاری جذاب هستند.

وی افزود: روند وصول مطالبات صنعت دارو بهبود یافته و به این ترتیب گردش نقدینگی شرکت‌ها نیز بهتر شده و استراتژی این مجموعه، خرید و دپوی مواد‌اولیه بوده و با توجه به حجم مناسب موجودی مواداولیه شرکت‌ها، دغدغه‌ای بابت کمبود احتمالی مواد‌اولیه برای سال آینده نداریم. 

مدیر نظارت بر شرکت‌های گروه دارویی برکت در رابطه با وضعیت صادرات گفت: در مناقصه داروی ۲۰۱۹ کشور عراق شرکت کرده ولی هنوز نتیجه این تندر مشخص نیست. با توجه به برخی محدودیت ها در سال ۹۷، روند صادرات کمرنگ شده بود؛ اما امیدواریم در سال ۹۸ در صادرات دارو نیز نقش داشته باشیم.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: