تعداد بازدید : ۸۷۷
کد خبر : ۱۸۹۵۲۱
کارشناس بازارسرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکید کرد:
۲۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۳
پیش‌بینی‌ می‌شود که روند شاخص‌ها در روزهای پایانی سال مثبت تمام شود و اگر طی معاملات امروز و فردا، حجم فروش از سمت حقوقی‌ها و افراد حقیقی که نیاز مالی و نقدینگی دارند، گرفته شود انتهای این هفته و شروع سال، شروع خوبی باشد.

قدرتی

علیرضا قدرتی مدیرعامل شرکت کارگزاری نماد شاهدان درباره ارزیابی خود از وضعیت بازارسرمایه در گفت‌و‌گو با بورس‌نیوز، اظهارکرد: باتوجه به فرا رسیدن روزهای انتهایی سال و نیاز به نقدینگی که همواره در بازار طی این برهه زمانی احساس شده ضمن آنکه شرایط عرضه‌ها طی معماملات روز جاری و همچنین فردا در سررسید دریافت نقدینگی از شرکت‌هابوده بنابراین تصور اینگونه است که میزان فروش از میزان عرضه‌ها فراتر رفته و تابلوها سبز شود.

وی ادامه داد: با توجه به ارائه گزارش‌های منتشر شده از سوی شرکت‌ها و بررسی روند فروش آنها، قیمت‌های جهانی و دورنمایی که برای سال آینده متصور شدند، پیش‌بینی‌ می‌شود که روند شاخص‌ها مثبت تمام شود و اگر طی معاملات امروز و فردا، حجم فروش از سمت حقوقی‌ها و افراد حقیقی که نیاز مالی و نقدینگی دارند گرفته شود انتهای این هفته و شروع سال، شروع خوبی باشد. 

کارشناس بازارسرمایه افزود: باتوجه به فشار نقدینگی اما جو بازار حاکی از آن بوده که خریدها مناسب است و معاملات خوبی در گردش است ضمن آنکه حقیقی‌ها نیز حجم خوبی را ثبت کرده و خریدار بازار هستند؛ چنین رویه‌ای نویدبخش بازار خوبی برای سال آینده خواهد بود.

مدیرعامل شرکت کارگزاری نماد شاهدان درباره وضعیت پتروشیمی‌ها تا آخر سال بیان کرد: پتروشیمی‌ها به خاطر تحریم‌ها، عدم فروش، بحث حمل‌و‌نقل کم‌کم روند نزولی را در گزارش‌ها نشان می‌‌دهند که چنین رویه‌ای قابل پیش‌بینی بود و اگر مشکلات آنها مرتفع شود، حتی می‌توانند با تغییر روند اساسی مواجه شوند.

قدرتی در پایان خاطرنشان کرد: افزایش قیمت نفت به فضای مناسب پتروشیمی‌ها کمک کرده تا پتروشیمی‌ها بتوانند حرکت مناسبی داشته باشند؛ زمزمه‌های تغییر نرخ ارز در سال آینده و خداحافظی با دلار 4200 شاید زمینه افزایش دلار در نرخ نیمایی ایجاد کند و این خبر مثبت و خوبی برای پتروشیمی‌ها باشد.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: