تعداد بازدید : ۹۶۱
کد خبر : ۱۸۹۵۲۹
مدیر سرمایه گذاری سبدگردان آگاه در گفت‌و‌گو با بورس‌نیوز مطرح کرد:
۲۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۸
اکنون هیچ یک از سهام‌های گروه پتروشیمی با ارزش ذاتی کمتر از 20 یا 30 درصد معامله نمی‌شوند بنابراین می‌توان گفت پتانسیل سرمایه‌گذاری و سوددهی در این صنعت وجود دارد.

وجود پتانسیل بالا برای سرمایه‌گذاری در صنعت پتروشیمی/ سود مطلوب در انتظار سهامداران پتروشیمی

مهرزاد منتظری مدیر سرمایه‌گذاری شرکت سبدگردان آگاه در گفت‌و‌گو با بورس نیوز با اشاره به اینکه درآمد شرکت های پتروشیمی وابسته به صادرات محصولات و وضع برابری ریال برابر دلار است، گفت: در آغاز سال 97 تحریم‌ها گریبانگیر اقتصاد نبوده و نرخ دلار نیز 4200 تومان بود اما در چندماه اخیرعواملی همچون تحریم و افزایش نرخ دلار وضعیت صنعت پتروشیمی را با تغییراتی مواجه کرده است.

وی با بیان اینکه در طول سال جاری نرخ دلار نیمایی نیز به 9500 تومان افزایش یافت، تاکید کرد: از سویی دیگر، عواملی همچون تحریم‌ها و افزایش نرخ نفت و به تبع آن محصولات پتروشیمی و کامودیتی‌ها موجبات ایجاد تحول در صنعت پتروشیمی را فراهم کردند.

منتظری با اشاره به افزایش نرخ گاز و خوراک در طول سال جاری نیز افزود: در اواخر سال نیز نرخ گاز سوخت پتروشیمی‌ها افزایش 2 برابری را تجربه کرد بنابراین می توان گفت در این سال شرکت‌های پتروشیمی وضعیت متغیر و عجیبی را پشت سر گذاشتند.

مدیر سرمایه‌گذاری شرکت سبدگردان آگاه ادامه داد: با توجه به شرایط فعلی اقتصاد کشور و افزایش نرخ دلار در سامانه نیما پیش‌بینی می‌شد که صادرات اوره یا متانول نیز کاهش یابد اما براساس آمار گمرک در حال حاضر وضعیت صادرات این محصولات نیز مطلوب به نظر می‌رسد.

وی خاطرنشان کرد: باتوجه به افزایش نرخ ارز در ماه های اخیر کارشناسان این صنعت کاهش قیمت طلای سیاه در شرایط فعلی را دور از انتظار می دانند.

منتظری با اشاره به ارزنده بودن اکثر سهم‌های گروه پتروشیمی‌ها تصریح کرد: اکنون هیچ یک از سهام‌های این گروه با ارزش ذاتی کمتر از 20 یا 30 درصد معامله نمی‌شوند بنابراین پتانسیل سرمایه‌گذاری و سوددهی در صنعت پتروشیمی وجود دارد.

وی با بیان اینکه بعد از رالی صعودی گروه فلزات و معادن در ماه‌های اخیر اکنون نوبت به پتروشیمی‌ها رسیده است، ادامه داد: مجامع شرکت‌های پتروشیمی نزدیک بوده و پیش‌بینی می‌شود که سود مطلوبی به سهامداران پرداخت شود.

مدیر سرمایه گذاری شرکت سبدگردان آگاه با بیان اینکه معمولا در اواخر اسفندماه سهامداران حقوقی سهام خودرا به فروش می‌رسانند، ادامه داد: این امر افزایش حجم فروش را به همراه خواهد داشت اما در هفته پیش رو باتوجه به تسویه p+2 این امر امکان‌پذیر نخواهد بود و حداکثر فشار فروش تنها در 2 روز آینده خواهد بود زیرا در شرایط فعلی سهامداران به دلیل دریافت وجه حاصل از فروش سهام خود در سال جاری ترجیح می دهند که در صورت فروش سهام ، سهم دیگری را جایگزین کنند.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: