تعداد بازدید : ۶۶۸
کد خبر : ۱۸۹۵۳۶
کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکید کرد:
۲۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۲
صادرات نفت ایران به یک میلیون و 200 هزار بشکه در روز کاهش یافته و احتمال می رود در اردیبهشت ماه این رقم 20 درصد دیگر نیز افت کند.
تحریم ها اثرگذارتر از پالرمو / یک خلا در درگاه معاملاتی
به گزارش بورس نیوز، اگرچه چند ماهی بازار سرمایه روند نزولی به خود گرفته بود؛ اما این روزها شاخص بورس اوضاع بهتری را تجربه می کند. چشم انداز بازار سرمایه در سال ۹۸، مهمترین نقطه مبهم فعالان تالار شیشه ای است.

کیارش هومن مدیرعامل کارگزاری توسعه سهند در گفت‌وگو با بورس نیوز در خصوص پیش‌بینی وضعیت بازار سرمایه در سال ۹۸ بیان کرد: عوامل بسیاری بر بازار سرمایه در سال 98 اثرگذار خواهد بود و شرایط برای پیش بینی آن دشوار است. در شرایط کنونی، صادرات نفت ایران به یک میلیون و 200 هزار بشکه در روز کاهش یافته و احتمال می رود در اردیبهشت ماه این رقم 20 درصد دیگر نیز افت کند. 

وی ادامه داد: بر این اساس پیش‎بینی تورم بالاتر در سال آینده بسیار محتمل است و متناسب با رشد نرخ تورم، قیمت سهام شرکت ها نیز افزایش خواهد یافت. ولی در مقوله سودسازی با موانعی چون کاهش صادرات و مشکل واردات مواد اولیه روبرو هستند.  

کارشناس بازارسرمایه در خصوص نحوه و شدت اثرگذاری تصویب یا عدم تصویب لایحه پالرمو بر اقتصاد اظهار داشت: اهمیت این موضوع به اندازه تمدید تحریم‌ها نیست اما تصویب آن، نشان از روی گشاده ایران به کشورهای اروپایی دارد و این کشورها را به‎خصوص در مقوله حمایت سیاسی، کماکان در کنار خود خواهیم داشت. 

وی اضافه کرد: تصویب این لایحه بیش از هر چیز سهام شرکت‌هایی که با کشورهای اروپایی در تعامل هستند، اثر می گذارد. 

مدیرعامل کارگزاری توسعه سهند در پاسخ به این سوال که خدماتی که شرکت های کارگزاری ارائه می کنند با استانداردهای جهانی مطابقت دارد یا خیر اظهار داشت: در حال حاضر نسبت به 5 سال گذشته نوع و نحوه خدمات شرکت های کارگزاری بسیار رشد کرده و به استانداردهای جهانی نزدیک شده‎ایم و در زمینه نرم افزارهای موبایلی پیشرفت بسیار خوبی داشته‎ایم و امکان خرید و فروش سهام به راحتی فراهم شده است. 
وی با اذعان به وجود کمبودها و کاستی ها در عرصه خدمات کارگزاری، گفت: سازمان بورس باید تعامل بیشتری با شرکت های کارگزاری داشته باشد؛ به عنوان مثال، سهامی که از درگاه یک کارگزاری خریداری شده، حتما از طریق همان شرکت به فروش برسد.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: