تعداد بازدید : ۶۲۶
کد خبر : ۱۸۹۵۹۰
عضو هیات مدیره بورس انرژی مطرح کرد؛
۲۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۰
عضو هیات مدیره بورس انرژی گفت: شرط توفیق در ادغام بانک ها دقت در اجرای آن است تا ضمن ایجاد یک بانک همه‌گیر و کارآمد، منافع سهامداران نیز به خوبی حفظ شود.

شرط توفیق در ادغام بانک ها دقت در اجرای آن

به گزارش بورس نیوز، سید رضا علوی، اظهار کرد: شرط توفیق در این ادغام دقت در اجرای آن است تا ضمن ایجاد یک بانک همه‌گیر و کارآمد، منافع سهامداران نیز به خوبی حفظ شود.

وی افزود: شکل اجرای آن بسیار مهم است و امیدوارم با درایتی که در بانک مرکزی وجود دارد، این مساله به بهترین شکل مدیریت شود و نتیجه این اقدامات به وجود آمدن یک بانک بزرگ خوب در کنار بانک‌های دیگر باشد.

عضو هیات مدیره بورس انرژی درباره اولویت مجریان در این تلفیق بیان کرد: بانک‌ها تاکنون ساختار مناسبی نداشته‌اند و نظارت خوبی نیز روی آنها نبوده است. همین مسائل باعث شده تا همواره تلاش سیاست‌گذار برای کنترل و مدیریت نرخ بهره به دلیل وجود رقابت منفی و مشکلاتی به وجود آمده توسط برخی از این مجموعه‌ها و موسسات مالی و اعتباری بی‌نتیجه شود.

وی مشکلات ناشی از رقابت‌های غیرمنطقی بانک‌ها و آسیب به اقتصاد کشور ادامه داد: رقابت‌های ناسالم باعث لطمه‌های بزرگ چه از حیث نقدینگی و چه در بحث نرخ بهره به نظام بانکی کشور شده و این شرایط آسیب سنگینی به اقتصاد کلان کشور وارد می‌کند.

علوی با اشاره به این که تاکنون اقدامات مدیریت فعلی بانک مرکزی با تدبیر مناسبی اتخاذ شده درباره ادغام بانک‌ها گفت: چنانچه تلفیق این مجموعه‌ها نیز با اجرای درست و نظارت خوب عملیاتی شود، قدم بزرگی در اصلاح نظام بانکداری و کنترل پایه پولی کشور برداشته می‌شود و می‌توان امیدوار بود دیگر شاهد رقابت‌های ناسالم بانکی نخواهیم بود.


ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۱:۲۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۷
به نام خدا
موضوع: درخواست روشنگری در خصوص ادغام بانکهای نیروهای مسلح
سلام علیکم
به نظر می رسد بین ادغام بانکهای نیروهای مسلح در بانک سپه، با در اختیار گذاشتن اطلاعات تبادلات مالی این نیروها مطابق خواسته های گروه ویژه اقدام مالی (FATF)، ارتباطی وجود دارد؛ به طوری که تمرکز در این بانکها بهتر می تواند به لو رفتن این اطلاعات برای دشمنان به ویژه در صورت پیوستن به کنوانسیون های مرتبط پالرمو و CFT کمک نماید. اساساً چرا این ادغام از بانکهای نیروهای مسلح شروع شده است؟ مگر سایر بانکها مشکل ندارند؟! ضمن آنکه ضرب الاجل تعیین شده چند ماهه و شتابزدگی دولت برای اجرای این کار مشکوک بودن موضوع را تأیید می کند. خواهشمند است چنانچه توطئه ای در این خصوص وجود دارد، در اسرع وقت روشنگری فرمایید تا نقشه های احتمالی هر چه سریعتر نقش بر آب شود. با تشکر
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: