تعداد بازدید : ۹۵۳
کد خبر : ۱۸۹۶۲۲
رئیس اتحادیه واردکنندگان دارو:
۲۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۵
رئیس اتحادیه واردکنندگان دارو گفت: تخصیص ارز به واردات دارو روند خوبی را طی نمی‌کند. انتقال پول بسیار سخت شده اما با این حال موجودی انبارها کافی است.

تخصیص ارز به واردات دارو روند خوبی را طی نمی‌کند

به گزارش بورس نیوز، ناصر ریاحی درباره تخصیص ارز به واردات دارو اظهار کرد: تخصیص ارز به واردات دارو روند خوبی را طی نمی‌کند. انتقال پول بسیار سخت شده اما با این حال موجودی انبارها کافی است. بعضی داروهای وارداتی که مشابه آن در داخل ساخته می‌شود وارد نخواهد شد اما عرضه آن منوط به تامین نقدینگی موردنیاز تولیدکنندگان است. واردکنندگان در شرایط فعلی با توجه به محدودیت‌های مالی با این ممنوعیت مشکلی ندارند زیرا معتقدیم همه باید با همکاری با یکدیگر از این بحران عبور کنیم.

وی درباره تامین دارو در سال 98 بیان کرد: تامین دارو در سال 98 بیش از هر چیز به تخصیص ارز بستگی دارد. پیشنهاد واردکنندگان دارو این است که دارو از دایره کالاهای وارداتی با ارز تخصیصی خارج شود زیرا مجاری ارز تخصیصی متنوع نیست.

رئیس اتحادیه واردکنندگان دارو ادامه داد: نکته مهم دیگر اینکه اکنون واردات مواد اولیه برای تولید دارو سخت‌تر از واردات دارو است زیرا تولید دارو تنها به واردات ماده موثر دارو بستگی ندارد و بعضی مواد جانبی که مصارف غیردارویی دارند را هم شامل می‌شود. نکته مثبت اینکه منشا واردات بعضی از این اقلام چین و هند است و خرید از آنها با محدودیت کمتری همراه است.

ریاحی درباره ارتباط واردات دارو با زندگی بیماران توضیح داد: واردات دارو با زندگی بیماران مرتبط است و نمی‌توانیم به صرف کاهش درآمد این حوزه را رها کنیم و شغلمان را عوض کنیم. واردکنندگان دارو روی کار خود تمرکز کرده‌اند و امیدواریم دیگر دستگاه‌های متولی جلوگیری از قاچاق یا ... هم به وظایف خود به درستی عمل کنند. بارها با انواع مدارک و اسناد زیان‌ده بودن قیمت‌های فعلی دارو را به مسئولان یادآور شدیم اما هیچ اصلاحی انجام نشده است. در بعضی رشته‌ها به زیاندهی رسیدیم اما همچنان به کارمان ادامه می‌دهیم زیرا هر نوع تعللی در کار واردات دارو به قیمت سلامتی و جان یک بیمار تمام می‌شود. با وجود همه مشکلات داخلی و خارجی واردکنندگان دارو به کار خود ادامه می‌دهند.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: