تعداد بازدید : ۶۱۴
کد خبر : ۱۸۹۶۶۷
رییس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی:
۰۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۵
رییس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی گفت: این امر نشان دهنده اولویت نخست کشور یعنی رونق اقتصاد و رفع مشکلات موجود در این حوزه است.

اولویت نخست کشور در رونق اقتصاد

به گزارش بورس نیوز، حمیدرضا فولادگر با تبریک سال جدید و با اشاره به نامگذاری سال 98 از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال «رونق تولید»، اظهار کرد: چند نکته درباره این نامگذاری نکاتی دارای اهمیت هستند. نامگذاری سال ۹۸ همانند سال‌های گذشته درباره مسائل اقتصادی است که این امر نشاندهنده اولویت نخست کشور یعنی رونق اقتصاد و رفع مشکلات موجود در این حوزه است.

نماینده مردم اصفهان در خانه ملت با بیان اینکه مقام معظم رهبری با نامگذاری سال ۹۸ به عنوان سال «رونق تولید» بر نقش تولید در پیشرفت اقتصادی کشور تأکید کردند، ادامه داد: رونق تولید بهترین راهکار برای حل مسائل اقتصادی است زیرا همه صاحبنظران اقتصادی از تمام مسلک‌های فکری و با هر تئوری حل مشکلات اقتصادی را در گرو رونق تولید می‌داند.

رییس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی درباره اینکه با رونق تولید مشکلاتی مانند بیکاری و اشتغال قابل رفع شدن است، بیان کرد: رونق تولید باعث برون‌رفت از رکود تورمی و افزایش مشارکت مردم در اقتصاد می‌شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه رونق تولید باعث تقویت پایه پول ملی می‌شود، اضافه کرد: افزایش تولید ناخالص ملی بنیه اقتصادی کشور را تقویت می‌کند.

فولادگر درباره اینکه رونق تولید ملی در گرو بهبود کسب و کار است، ادامه داد: رونق تولید در گرو بهبود فضای کسب و کار است زیرا این مهم به ایجاد فضای مساعد و مناسب کسب و کار نیاز دارد از سوی دیگر با رفع موانع تولید می توان زمینه را برای بهبود عملکرد تولیدکنندگان فراهم کرد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی همچنین افزود: رونق تولید به حمایت نیاز دارد و حمایت در حوزه بانکی، بازار سرمایه، بیمه‌، مالیات و تامین منابع مالی مشوق تولیدکنندگان است.

وی با بیان اینکه مردم باید در اقتصاد کشور نقش داشته باشند، تاکید کرد: وظیفه مسئولان در رونق تولید سنگین‌تر از مردم است چرا که باید فضا و شرایط را برای این مهم محقق کند.

رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی گفت: قوانین بسیاری به طور مثال قوانین رفع موانع تولید و حداکثر استفاده از توان داخل و حمایت از کالای ایرانی برای رونق تولید در کشور وجود دارد اما مجلس باید اقدامات نظارتی را در این حوزه گسترش دهد.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: