تعداد بازدید : ۹۷۱
کد خبر : ۱۸۹۶۸۵
بورس نیوز گزارش می دهد:
۰۲ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۱
خودروسازان همواره در فروردین به دلیل تعطیلات نوروزی، با کاهش تیراژ مواجه می‌شوند و سال آینده با توجه به طولانی‌تر بودن زمان تعطیلات، افت تولید بیشتر به چشم خواهد آمد
به گزارش بورس نیوز ، در شرایطی که تیراژ روزانه خودروسازان به حدود چهار هزار دستگاه رسیده است، تعطیلات ۱۶ روزه نوروز ۹۸ روند افزایشی تولید را متوقف خواهد کرد.

 تولید خودرو در کشور از خرداد امسال و تحت تاثیر مشکلات داخلی اقتصاد و همچنین سیگنال‌های منفی خروج آمریکا از توافق هسته‌ای و برجام، روند نزولی به خود گرفت، به نحوی که بعید است تولید امسال خودروسازان (در بخش محصولات سواری) از مرز یک میلیون دستگاه فراتر برود.

 با توجه به محدودیت‌ها و موانعی که تحریم‌ها به علاوه مشکلات داخلی اقتصاد ایجاد کرده‌اند، روند تامین قطعات از داخل و خارج مختل شده و حالت روان و عادی گذشته را ندارند. در نتیجه این موضوع، تولید خودروسازان طی امسال ریتمی پر نوسان را تجربه کرد و در بیشتر روزها پایین تر از حد طبیعی بود.

 البته طی دو ماه اخیر، خودروسازان توانستند به واسطه کمک‌های مادی و معنوی دولت (ترخیص قطعات از گمرک و پرداخت تسهیلات چهار هزار میلیارد تومانی به زنجیره خودروسازی کشور)، تولید را در مسیر رشدقرار دهند. 

گفته می‌شود در حال حاضر تیراژ در ایران خودرو و سایپابه حدود چهار هزار دستگاه در روز رسیده است، هرچند نباید فراموش کرد که بخشی از این تولیدات به‌صورت ناقص و توام با کسری قطعات است. نکته دیگر اما اینجاست که با آغاز تعطیلات نوروزی، تولید خودروسازان توقفی ۱۶ روزه را به خود خواهد دید و بنابراین نمی‌توان انتظار داشت روند رو به رشد فعلی در صنعت خودرو، طی هفته‌های ابتدایی سال ۹۸ ادامه یابد.

 خودروسازان همواره در فروردین به دلیل تعطیلات نوروزی، با کاهش تیراژ مواجه می‌شوند و سال آینده با توجه به طولانی‌تر بودن زمان تعطیلات، افت تولید بیشتر به چشم خواهد آمد. البته اگر مشکلات تامین قطعه کمرنگ تر شوند، خودروسازان می‌توانند به رسم هر سال، افت تولید نوروزی خود را در ماه‌های پس از فروردین جبران کنند./ اخبار اقتصادی
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: