تعداد بازدید : ۱۰۲۱
کد خبر : ۱۸۹۷۱۷
نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس تاکید کرد:
۰۴ فروردين ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۵
راهکار اصلی برای ساماندهی بازار مسکن و مقابله با دلال بازی در این عرصه، راه اندازی بورس مسکن است، تا از این طریق سرمایه ها جذب و در عرصه ساخت و ساز مسکن هزینه شود.
به گزارش بورس نیوز، سیدابوالفضل موسوی بیوکی نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس با اشاره به رویکرد مجلس نسبت به اعمال سیاست های مالیاتی بر بازار مسکن، گفت: طرح مالیات بر عایدی سرمایه مسکن یکی از مواردی بود که در کمیسیون عمران مجلس به عنوان کمیسیون فرعی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و در نهایت اعضای کمیسیون به دلایل نقایص موجود در این طرح با آن مخالفت کردند.

مالیات بر عایدی سرمایه مسکن مانعی بر فعالیت دلالان نیست

نماینده مردم یزد و صدوق در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: طراحان این طرح معتقد هستند که طرح مالیات بر عایدی سرمایه مسکن می تواند در کاهش دلال بازی و سوداگری بازار مسکن اثرگذار باشد، اما به نظر من این استراتژی مانعی بر فعالیت این افراد نیست.

فعالیت گسترده دلالان در بازار مسکن؛ از بخش مصالح ساختمانی تا حوزه خرید فروش مسکن

موسوی بیوکی افزود: فعالیت دلالان یکی از دلایل افزایش قیمت ها در بازارهای مختلف است، از این رو در بخش های مختلف از مبدأ تولید تا زمان ارائه محصول به مشتری، دلالان به صورت گسترده حاضر هستند  و در این عرصه، بازار مسکن نیز مستثنی نیست.
این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: در شرایط کنونی دلالان و سوداگران در بخش های مختلف مسکن مشغول به فعالیت هستند، به طوری که امروز در حوزه مصالح و تجهیزات ساختمانی و هم خرید فروش مسکن، اثر منفی دلالان کاملا احساس می شود.

وی گفت: به نظر من اعمال سیاست های مالیاتی بر بازار مسکن موجب فرار سرمایه از این بازار و انتقال آن به بازارهای دیگر مانند بازار سکه، ارز و خودرو می شود که این مسئله عملا موجب بروز تلاطم در اقتصاد کشور خواهد شد.

سیاست های مالیاتی باید به صورت موازی و همزمان در بازارهای مختلف اجرایی شود

موسوی بیوکی تصریح کرد: معتقد هستم که سیاست های مالیاتی باید به صورت موازی و همزمان در بازارهای مختلف اجرایی شود، یعنی اگر تصمیم بر اجرای این سیاست ها در بازار مسکن است، به طور همزمان در بازارهای ارز، سکه و خودرو نیز باید عملیاتی شود.

راه اندازی بورس مسکن راهکار اصلی برای ساماندهی بازار مسکن

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: به نظر من راهکار اصلی برای ساماندهی بازار مسکن و مقابله با دلال بازی در این عرصه، راه اندازی بورس مسکن است، تا از این طریق سرمایه ها جذب و در عرصه ساخت و ساز مسکن هزینه شود./ خانه ملت
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
مسیر "قرن" در گسترش کانال‌های فروش و بازار‌های جدید
سید عبدالرضا مظفری چنیجانی، مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت پدیده شیمی قرن در گفت‌وگو با بورس نیوز، تاکید کرد که این شرکت در تفکر "برندینگ" صادرات در کشورهای CIS بوده و از صادرات فله‌ای گریزان است.