تعداد بازدید : ۸۵۳
کد خبر : ۱۸۹۷۸۷
مدیرعامل بورس تهران درگفت‌وگو بابورس‌نیوز مطرح کرد:
۰۹ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۰
مدیرعامل بورس تهران گفت: نقد شوندگی یکی دیگر از مزایای ورود شرکت های تامین سرمایه به بورس محسوب می شود زیرا از این طریق میزان نقدشوندگی دارایی های مالی این شرکت ها نیز افزایش می یابد.

به گزارش بورس نیوز، هدایت منابع مالی موجود در بازار ها به سمت فعالیت های مولد اقتصادی از جمله وظایف شرکت های تامین سرمایه محسوب می شود بنابراین می توان گفت که این شرکت ها از طریق جذب منابع مالی سرمایه گذاران به سمت افراد یا شرکت‌های صاحب کسب و کارهای مولد و اقتصادی زمینه تامین مالی پروژه ها را فراهم می‌کنند اما از سویی دیگر ورود شرکت های تامین سرمایه به بورس نیز یکی دیگر از راهکارهای تامین مالی پروژه ها محسوب می شود که مزایایی همچون معافیت مالیاتی، افزایش اعتماد عمومی، تأمین اعتبار مالی از طریق انتشار اوراق بهادار، انتشار اوراق مشارکت بدون اخذ مجوز از بانک مرکزی را نیز در پی خواهد داشت.

در سال گذشته فعالان بازار بورس با استقبال چشمگیر خود از نخستین عرضه شرکت های تامین سرمایه همچون لوتوس و نوین در بورس، انگیزه ای برای تداوم روند ورود این شرکت ها به تالار شیشه ای ایجاد کردند.

در این خصوص علی صحرایی مدیرعامل بورس تهران به خبرنگار بورس نیوز گفت: شفافیت یکی از ویژگی های اصلی بازار سرمایه محسوب می شود بنابراین صاحبان اصلی شرکت های تامین سرمایه که نهادهای عمومی نیز هستند تمایل دارند که نظارت های لازم بر عملکرد آن ها از طریق مکانیسم مقررات بازار سرمایه و توسط سهامداران انجام شود.

وی افزود: ورود شرکت‌های تامین سرمایه به بورس نشان‌دهنده قابلیت پاسخگویی زیاد مدیران، سهامداران عمده و هیات مدیره این شرکت‌ها است.

صحرایی با اشاره به اینکه حضور این شرکت ها در بازار سرمایه مزایایی همچون معافیت مالیاتی را نیز در پی خواهد داشت، ادامه داد: ورود شرکت ها به بورس موجب می شود که شرکت ها دارایی های خود را براساس ارزش روز محاسبه کنند.

مدیرعامل بورس تهران خاطرنشان کرد: نقدشوندگی نیز یکی دیگر از مزایای ورود شرکت‌های تامین سرمایه به بورس محسوب می‌شود زیرا از این طریق میزان نقدشوندگی دارایی‌های مالی این شرکت‌ها افزایش می‌یابد.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: