تعداد بازدید : ۱۲۴۳
کد خبر : ۱۸۹۹۰۲
سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس گفت:
۱۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۱
سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس گفت: دولت مکلف شده سه دهک ثروتمند را حذف کند و منابع آن را با اولویت‌های مشخص شده برای مبارزه با فقر، بیمه رانندگان درون‌شهری و برون‌شهری، خرید تضمینی گندم، حوزه بهداشت و اولویت‌های حوزه اشتغال و حمایت از تولید اختصاص دهد.

حذف یارانه پردرآمدها و اختصاص آن به اشتغال و تولید

به گزارش بورس نیوز، رحیم زارع به تعیین تکلیف مجلس برای یارانه‌های نقدی در سال 98، اشاره و اظهار کرد: دولت مکلف شده سه دهک ثروتمند را حذف کند و منابع آن را با اولویت‌های مشخص شده برای مبارزه با فقر، بیمه رانندگان درون‌شهری و برون‌شهری، خرید تضمینی گندم، حوزه بهداشت و اولویت‌های حوزه اشتغال و حمایت از تولید اختصاص دهد.

نماینده مردم آباده، بوانات و خرمبید در خانه ملت، ادامه داد: شاخص اصلی شناسایی 3 دهک بالای درآمدی حساب‌های بانکی و میزان درآمدهایی بوده که برای مردم طی سال ایجاد می‌شود. دولت می‌تواند از سایر سامانه‌ها همانند سامانه ثبت اسناد و املاک برای حذف 3 دهک بالای درآمدی استفاده کند، البته طی 10 سال گذشته بانک اطلاعاتی دولت به میزانی قوی شده که بتواند ثروتمندان را شناسایی کند.

وی با بیان اینکه حقوق‌بگیران بالای 5 میلیونی که هنوز یارانه دریافت می‌کنند جز 3 دهک بالای درآمدی محسوب شده و یارانه آنها حذف می‌شود، ادامه داد: دولت مکلف شده تا یارانه 3 دهک بالای درآمدی را حذف کند و راه گریزی برای حذف این 3 دهک ندارد و مجلس نیز هر چند ماه یکبار از دولت گزارش اقدامات صورت گرفته برای حذف 3دهک بالای درآمدی را اخذ می‌کند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه یارانه‌ها در حال حاضر هدفمند نیست، بیان کرد: در حال حاضر اسم یارانه‌ها هدفمند بوده اما اهدافی که در قانون هدفمندی یارانه پیش‌بینی شده با درآمد ایجاد شده همخوانی ندارد و در آن مسیر تعیین‌شده هزینه نمی‌شود.

زارع با اشاره به قطع یارانه پردآمدها افزود: وقتی یارانه پردرآمدها قطع شود، مبلغ موجود حوزه صنعت، تولید، و کشاورزی که لازمه رشد کشور است، تزریق خواهد شد.

وی ادامه داد: دستیابی به اقتصاد مقاومتی و برون‌رفت از شرایط کنونی، لازمه قطع پرداخت یارانه نقدی به دهک‌های پردرآمد است که متاسفانه مسئولان تاکنون در این زمینه تعلل کرده‌اند.

سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد:دولت باید در سال 98، براساس قانون در شناسایی دهک‌های پردرآمد جامعه سرعت عمل بیشتری به خرج دهد و هرچه سریعتر دهک‌های پردرآمد را از لیست یارانه‌بگیران حذف کند.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: