تعداد بازدید : ۲۰۹۹
کد خبر : ۱۸۹۹۲۱
ورود Uber به بورس‌جهانی در آینده‌ای نزدیک؛
۱۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۳
شرکت "lyft" قصد داردتا نخستین شرکت تاکسی اینترنتی باشد که راه ورود به بورس جهانی را در پیش می‌گیرد، آیا چنین رویدادی باعث خواهد شد تا نمونه‌های داخلی نیز مسیر ساختمان حافظ را به‌عنوان مقصد سفیرهای خود انتخاب کنند.

سهامداران با «تاکسی های اینترنتی» به عرضه اولیه می رسند!

به گزارش بورس نیوز، شرکت Lyftفعالیت خود را از سال ۲۰۱۲ میلادی آغاز و تاکنون صرف در بازار آمریکا فعالیت می کند و از جنبه عملکرد مالی نیز زیانده محسوب می شود اما قصد دارد بعنوان اولين شركت فعال در این زمینه سهام خود را در بازار عرضۀ اولیه کند.

در حال حاضر قیمت سهام Lyft برای عرضه در بازار توسط شرکت های تأمین سرمایه اعلام نشده اما نحوه عرضه اولیه سهام براساس قیمت گذاری است.

لازم به ذکر است، صورت های مالی حاکی از مبلغ کل صورت حساب 8000 میلیون دلاری، درآمد فروش حدود ۲۰۰۰ میلیون دلاری و زیان خالص حدود ۹۰۰ میلیون دلاری این شرکت است.

براساس این گزارش، سهام شرکت Uber نیز در سال جاری در بازار عرضۀ اولیه می‌شود بنابراین شاید در صورت اتخاذ استراتژی شركت‌هاي اسنپ و تپسي مبنی بر ورود به بازار سرمایه از طریق عرضهٔ اولیه در سال‌های آینده، شاهد معاملهٔ سهام این شرکت‌ها در بورس کشور باشیم که در این زمینه چندی پیش ژوبین علاقبند نایب رییس هیات مدیره اسنپ نیز در گفت‌و‌گو با بورس‌نیوز ضمن اشاره به فواید ورود این شرکت به بازار سرمایه گفت ورود به بازار سرمایه به عنوان یکی از گزینه‌های اسنپ محسوب می شود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: