تعداد بازدید : ۸۶۰
کد خبر : ۱۸۹۹۲۹
نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس:
۱۲ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۵
نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: ناوگان هوایی کشور در شرایط فعلی فرسوده هستند و ما به اجبار باید برای نوسازی ناوگان و فعال نگه داشتن خطوط هوایی اقدام به خرید هواپیماهای دست دوم کنیم.

به گزارش بورس نیوز، سیدابوالفضل موسوی بیوکی در خصوص برنامه وزارت راه و شهرسازی برای نوسازی ناوگان هوایی و اظهار کرد: در شرایط فعلی وزارتخانه بر اساس مصوبه شورای اقتصاد، در حال رایزنی با کشورها برای خرید هواپیماهای جدید است، البته اخیر به تازگی چندین فروند هواپیمای دست دوم خریداری و وارد کشور شده است.

نماینده مردم یزد و صدوق در خانه ملت، با اشاره به موضوعات مطرح شده مبنی بر زیاد بودن سن هواپیماهای دست دوم خریداری شده، ادامه داد: به طور حتم کارشناسان خرید هواپیما، به میزان کافی متبحر هستند که هواپیماهای غیرقابل استفاده و با عمر بالا را خریداری نکنند.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس با اشاره به اینکه در شرایط کنونی میانگین عمر هواپیماهای ناوگان هوایی کشور حدود 23 سال است، ادامه داد: سن هواپیماهای خریداری شده نباید بالاتر از میانگین عمر هواپیماهای داخلی باشد.

موسوی بیوکی گفت: قطعا باید هواپیماهایی به ناوگان هوایی کشور افزوده شود که طبعا سن میانگین ناوگان کاهش یابد، نه آنکه با خرید هواپیماهای فرسوده، به افزایش سن ناوگان هوایی دامن بزنیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: ملاک اصلی برای خرید هواپیماهای دست دوم پایین تر بودن سن هواپیما از میانگین عمر ناوگان هوایی است، البته وزارت راه و شهرسازی، بسته ای را برای خرید هواپیماهای جدید و دست دوم تهیه کرده و این بسته در حال اجرا و پیگیری است.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس افزود: ناوگان هوایی کشور در شرایط فعلی فرسوده هستند و ما به اجبار باید برای نوسازی ناوگان و فعال نگه داشتن خطوط هوایی اقدام به خرید هواپیماهای دست دوم کنیم.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: