تعداد بازدید : ۷۸۲
کد خبر : ۱۸۹۹۲۹
نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس:
۱۲ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۵
نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: ناوگان هوایی کشور در شرایط فعلی فرسوده هستند و ما به اجبار باید برای نوسازی ناوگان و فعال نگه داشتن خطوط هوایی اقدام به خرید هواپیماهای دست دوم کنیم.

به گزارش بورس نیوز، سیدابوالفضل موسوی بیوکی در خصوص برنامه وزارت راه و شهرسازی برای نوسازی ناوگان هوایی و اظهار کرد: در شرایط فعلی وزارتخانه بر اساس مصوبه شورای اقتصاد، در حال رایزنی با کشورها برای خرید هواپیماهای جدید است، البته اخیر به تازگی چندین فروند هواپیمای دست دوم خریداری و وارد کشور شده است.

نماینده مردم یزد و صدوق در خانه ملت، با اشاره به موضوعات مطرح شده مبنی بر زیاد بودن سن هواپیماهای دست دوم خریداری شده، ادامه داد: به طور حتم کارشناسان خرید هواپیما، به میزان کافی متبحر هستند که هواپیماهای غیرقابل استفاده و با عمر بالا را خریداری نکنند.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس با اشاره به اینکه در شرایط کنونی میانگین عمر هواپیماهای ناوگان هوایی کشور حدود 23 سال است، ادامه داد: سن هواپیماهای خریداری شده نباید بالاتر از میانگین عمر هواپیماهای داخلی باشد.

موسوی بیوکی گفت: قطعا باید هواپیماهایی به ناوگان هوایی کشور افزوده شود که طبعا سن میانگین ناوگان کاهش یابد، نه آنکه با خرید هواپیماهای فرسوده، به افزایش سن ناوگان هوایی دامن بزنیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: ملاک اصلی برای خرید هواپیماهای دست دوم پایین تر بودن سن هواپیما از میانگین عمر ناوگان هوایی است، البته وزارت راه و شهرسازی، بسته ای را برای خرید هواپیماهای جدید و دست دوم تهیه کرده و این بسته در حال اجرا و پیگیری است.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس افزود: ناوگان هوایی کشور در شرایط فعلی فرسوده هستند و ما به اجبار باید برای نوسازی ناوگان و فعال نگه داشتن خطوط هوایی اقدام به خرید هواپیماهای دست دوم کنیم.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: