تعداد بازدید : ۵۸۲
کد خبر : ۱۸۹۹۳۲
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس:
۱۲ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۲
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: قیمت اینترنت نسبت به سطح درآمد مردم در ایران گران است در بسیاری از کشورهای توسعه‌یافته درآمدهای قشر متوسط جامعه ۱۰ برابر ایران است در حالی که قیمت اینترنت در این کشورها پایین‌تر است.

به گزارش بورس نیوز، حمید گرمابی درباره قیمت اینترنت در ایران، گفت: قیمت اینترنت نسبت به سطح درآمد مردم در ایران گران است در بسیاری از کشورهای توسعه‌یافته درآمدهای قشر متوسط جامعه ۱۰ برابر ایران است در حالی که قیمت اینترنت در این کشورها پایین‌تر است.

نماینده مردم فیروزه و نیشابور در خانه ملت بیان کرد: در حال حاضر اینترنت یکی از بسترهای توسعه کشورها به شمار می‌آید اما گرانی اینترنت در ایران یکی از موانع توسعه است و باید با توجه به ظرفیت اپراتورهای اینترنت همراه موجود در کشور و ایجاد رقابت میان آنها زمینه ارائه خدمات باکیفیت و با قیمت مناسب فراهم شود.

وی با بیان اینکه اپراتورهای اینترنت همراه باید بسته‌های اینترنتی را با هزینه‌های مناسب در اختیار مصرف‌کنندگان قرار دهند، افزود: بر اساس صحبت‌های مسئولان این حوزه مقرر شده در یک هزار نقطه وای فای رایگان در اختیار مردم قرار گیرد که تاکنون ۳۰۰ منطقه از این طرح اجرایی شده است.

نماینده مردم در مجلس دهم تاکید کرد: باید شرایطی فراهم شود که اینترنت به صورت عمومی در اختیار مردم قرار گیرد. در صورتی که اینترنت با قیمت ارزان در اختیار مردم قرار گیرد تحول عظیمی در مناطق دورافتاده و محروم صورت می‌گیرد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن ادامه داد: زیرساخت مورد نیاز برای محقق شدن دولت الکترونیک اینترنت است این در حالی است که در روستاهای کوچک با خانوار محدوده تاکنون زیرساخت‌های مورد نیاز فراهم نشده است.

وی گفت: مخابرات درصدد پیاده‌سازی تکنولوژی جدید در روستاهای دورافتاده است تا اینترنت به صورت محلی در اختیار روستاییان قرار گیرد با تحقق این مهم از یک سو زمینه استفاده از اینترنت برای آنها فراهم می‌شود و از سوی دیگر کمبود تلفن ثابت تا حدودی برای آنها جبران می‌شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس افزود: در صورت اجرایی کردن طرح مذکور بسیاری از مشکلات در مسیر اجرایی شدن دولت الکترونیک رفع می‌‌شود.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: