تعداد بازدید : ۶۱۲
کد خبر : ۱۸۹۹۷۴
نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس:
۱۵ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۶
نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: درسال گذشته به بانک مرکزی پیشنهاد شد که سپرده‌های ارزی مردم در بانک‌ها را تضمین کند. همانگونه که بانک مرکزی و دولت اوراق منتشر شده را تضمین می‌کنند، بانک مرکزی باید سپرده ارزی مردم را تضمین و تضامین لازم را از بانک‌ها اخذ کند.

به گزارش بورس نیوز، سیدحسن حسینی شاهرودی با اشاره به بررسی طرح سپرده ارزی در مجلس، اظهار کرد: در سال ۹۱، سپرده‌های ارزی مردم در بانک‌ها دستخوش چالش‌هایی شد، زیرا بانک‌ها پس از افزایش قیمت ارز سپرده‌های ارزی مردم را در اختیار آنها قرار نداده و یا به روش ریالی و یا به قیمت روز در اختیار آنها قرار دادند که این موضوع سبب شده اعتماد مردم از نظام بانکی سلب شود.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی در خانه ملت، ادامه داد: درسال گذشته به بانک مرکزی پیشنهاد شد که سپرده‌های ارزی مردم در بانک‌ها را تضمین کند. همانگونه که بانک مرکزی و دولت اوراق منتشر شده را تضمین می‌کنند، بانک مرکزی باید سپرده ارزی مردم را تضمین و تضامین لازم را از بانک‌ها اخذ کند.

وی افزود: براین اساس باید تضامین لازم صورت گیرد تا در زمان بازپرداخت بانک‌ها بتوانند به سپرده‌گذارانی که حواله تحویل داده‌اند، حواله و به سپرده‌گذارانی که اسکناس ارزی به بانک‌ها ارائه داده‌اند، ارز پرداخت کنند، در غیر این صورت شاید با تجربه بد مردم از بانک‌ها توفیق چندانی برای جذب سپرده‌های ارزی حاصل نشود.

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس دهم بیان کرد: جلب اعتماد مردم برای جذب سپرده‌‌های ارزی زمان‌بر است. زمانی که سپرده‌گذاری ارزی مردم ضمانتنامه داشته و بانک مرکزی آن را تضمین کند، تاثیر خود را برای جذب ارزهای مردم خواهد گذاشت.

وی با اشاره به اینکه سود سپرده‌های ارزی با سود سپرده‌های ریالی متفاوت است، تاکید کرد: سود سپرده‌های ارزی از میانگین بین المللی نیم درصد تا نهایتا ۴ درصد علی الحساب تبعیت می‌کند که بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار باید این اعداد و ارقام را با معادلات خود محاسبه کنند.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس دهم تصریح کرد: نرخ سود سپرده ارزی نباید از ۴ درصد بیشتر باشد و این نرخ باید به گونه ای تعیین شود که سپرده‌گذاران و سرمایه‌گذاران ارزی را تشویق کند.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: