تعداد بازدید : ۲۰۴۶
کد خبر : ۱۹۰۰۱۲
عضو سابق شورای بورس:
۱۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۷
عضو سابق شورای بورس گفت:در حال حاضر به انداره کافی در بازار سرمایه ابزار وجود دارد. در شرایطی که رکود تورمی وجود دارد به حفظ وضعیت فعلی و تقویت وضع موجود تاکید می‌شود. بنابراین، نباید بازاری که با مشکلات اقتصادی و رکود تورمی دست و پنجه نرم می‌کند را با ورود ابزاری جدید گیج کنیم.

به گزارش بورس نیوز، حسین عبده تبریزی با اشاره به مثبت ارزیابی کردن اقدامات ۳۰ ماه اخیر بورس اظهار کرد: در این دوره با وجود حاکم بودن شرایط سخت در محیط بیرونی، مدیریت سازمان تمام تلاش خود را برای سازماندهی این نهاد به خوبی انجام داد؛ اما شرایط موجود سبب شده است تا این عملکرد و تلاش به خوبی نمایان نشود.

وی افزود: در این دوره با اینکه شاهد جهش ارز و رکود تورمی شدیدی بودیم، ولی در مجموع بازیگران و فعالان بازار از این دوره رضایت دارند.

کارشناس اقتصادی به ورود ابزارهای متنوع در بازار سرمایه اشاره و توضیح داد: ابزارها در جهت کمک به وضعیت موجود و اصلاح آن هستند و در فضایی که بنیان‌های اقتصادی بر نظام چند نرخی ارز حاکم است، نمی‌توانند کارایی لازم را داشته باشند.

وی افزود: ایجاد این ابزارها و تصویب شدنشان اتفاق خوبی است، ولی انتظاری که می‌توان از آنها در شرایط فعلی داشت کمتر از شرایط تثبیت شده اقتصادی است. در شرایط تحریمی، برخی از ابزارها که جنبه بین‌المللی دارند هم کارکرد خود را از دست می‌دهند؛ به طور مثال اگر تحریم‌ها وجود نداشت، عرضه نفت در بورس انرژی با موفقیت بهتری همراه بود.

عبده تبریزی درخصوص ورود ابزارهای جدید به بازارسرمایه ادامه داد: در حال حاضر به انداره کافی در بازار سرمایه ابزار وجود دارد. در شرایطی که رکود تورمی وجود دارد به حفظ وضعیت فعلی و تقویت وضع موجود تاکید می‌شود. بنابراین، نباید بازاری که با مشکلات اقتصادی و رکود تورمی دست و پنجه نرم می‌کند را با ورود ابزاری جدید گیج کنیم.

این کارشناس اقتصادی خاطرنشان کرد: به نظر من اگر سازمان در این سال بر مستندسازی رویه‌های اجرایی کار کند از ایجاد ابزار جدید اثرگذارتر بوده و نتایج بهتری را به همراه خواهد داشت.

عبده تبریزی در خصوص نمایشگاه فاینکس ۲۰۱۹ که اردیبهشت امسال برگزار خواهد شد، بیان کرد: نمایشگاه بورس، بانک و بیمه در یازده دوره قبل موفق عمل کرده است. این رویداد به خصوص از نظر آموزشی و تبلیغی اتفاق خوبی است و طبیعی است هر چه به جلو می رویم، توقع بیشتری از آن می‌رود. این نمایشگاه نباید به یک برنامه تکراری تبدیل شود و برای جلوگیری از این کار باید در آن نوآوری ایجاد شود.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: