تعداد بازدید : ۱۴۱۷
کد خبر : ۱۹۰۱۹۴
کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکید کرد:
۲۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۶
چهار صنعت اصلی فلزی، کانه های معدنی، پتروشیمی و پالایشی و همچنین صنایع تورم محور یعنی غذایی‌ها و دارویی‌ها را بهترین گزینه‌های سرمایه‌گذاری در این مقطع ارزیابی می‌کنم.
افزایش احتمالی نرخ ارز، دلیل جذابیت بازار/ صنایع صادرات محور و تورم محور، بهترین ها برای سرمایه گذاری

به گزارش بورس نیوز، بازار امروز رنگ بهار به خود گرفت و با افزایش تقاضای اکثر نمادها و گروه‌ها، شاهد رشد ۳۵۴۴ واحدی شاخص کل تا این لحظه بوده‌ایم. افزایش احتمالی نرخ ارز، ظاهرا مهمترین دلیل اقبال امروز بازار بوده است.

مهدی طحانی کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز در خصوص دلایل اقبال امروز بازار بیان کرد: افزایش نرخ ارز، محتمل به نظر می رسد. اگر چه این شایعه نیز در رشد بازار سرمایه بی اثر نبوده؛ اما روند مثبت بازارسرمایه که البته انتظار می رفت کمی قبل تر آغاز شود، بیشتر به این دلیل است که بازار سرمایه ارزنده ترین و مولدترین بازاری است که پتانسیل جذب نقدینگی را دارد. 

وی افزود: روز گذشته، معاملات فولاد مبارکه در سقف رقابت انجام شد. فروش محصولات پتروشیمی هم وضعیت مناسبی دارد و مشکل خاصی در روند صادرات وجود ندارد. ضمن اینکه مجامع در راه است و احتمالا خبرهای خوبی از تقسیم سود یا افزایش سرمایه ها و... به بازار تزریق خواهدشد. بنابراین رشد بازار سرمایه توجیه داشته و اگر هم نرخ ارز سامانه نیما افزایش یابد، سودآوری بعضی شرکت ها باز هم افزایش خواهد یافت و این خبر خوشی برای بازار سرمایه خواهد بود. البته انتظار رشد شدید و شار بازار همچون سال قبل نمی رود ولی شیب صعودی ملایم و منطقی همراه با نوسانات، شاهد خواهیم بود.

مدیر حساب‌های سرمایه‌گذاری شرکت مدیریت سرمایه کیان در معرفی گزینه‌های برتر برای سرمایه‌گذاری گفت: چهار صنعت اصلی فلزی، کانی‌های معدنی، پتروشیمی و پالایشی و همچنین صنایع تورم محور یعنی غذایی‌ها و دارویی‌ها را بهترین گزینه‌های سرمایه‌گذاری در این مقطع ارزیابی می‌کنم.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: