تعداد بازدید : ۷۸۹
کد خبر : ۱۹۰۲۰۲
کارشناس بازارسرمایه در گفت‌و‌گو با بورس‌نیوز مطرح کرد:
۲۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۹
در حال حاضر شرکت‌های صادرات‌محور با محدویت‌های ناشی از بازگشت ارز حاصل از صادرات دست‌و‌پنجه نرم می‌کنند و با رکود صادرات مواجه هستند بنابراین افزایش نرخ ارز در وضعیت این شرکت‌ها و بازار سرمایه تاثیرگذار نخواهد بود.
افزایش نرخ ارز بی تاثیر در بورس
به گزارش بورس نیوز، باتوجه به تصمیم آمریکا مبنی بر قرار دادن نام سپاه ایران در لیست تروریست ها و تاثیر آن در افزایش نرخ ارز انتظار می رفت که بازار سرمایه نیز دستخوش تغییراتی در جهت منفی شود اما امروز نماگر این بازار با رشد 3553 واحدی در پله 193.978 واحدی ایستاد.

در این خصوص حمیدرضا مهرآور مدیرعامل کارگزاری بانک سامان به خبرنگار بورس نیوز گفت: شرکت‌های بورسی در سال گذشته عملکرد خوبی از خود برجای گذاشتند که سود آنها در ماه‌های آینده میان سهامداران تقسیم می‌شود که این امر نشان می‌دهد که باتوجه به پتانسیلی که سال گذشته برای این شرکت‌ها ایجاد شد، اطلاعات مالی 12 ماهه آن‌ها نیز مطلوب خواهد بود.

وی ادامه داد: براساس پیش‌بینی‌ها ممکن است در بازارهای جهانی نیز اتفاق نظر بین چین و آمریکا زمینه را برای افزایش قیمت در این بازارها فراهم شود که این امر در افزایش سودآوری شرکت‌ها موثر خواهد بود.

مهرآور بابیان اینکه انتظار می‌رفت به دلیل افزایش نرخ ارز شاخص بازار نیز روند منفی را در پیش گیرد، افزود: در حال حاضر شرکت های صادرات محور با محدویت های ناشی از بازگشت ارز حاصل از صادرات دست و پنجه نرم می‌کنند و با رکود صادرات مواجه هستند بنابراین افزایش نرخ ارز در وضعیت این شرکت‌ها و بازار سرمایه تاثیرگذار نخواهد بود.

مدیرعامل کارگزاری بانک سامان ادامه داد: افزایش نرخ ارز در شرکت‌هایی که مکانیسمی برای انتقال وجوه حاصل از صادرات محصولات خود پیدا کرده‌اند یا مبادلات خود را براساس تهاتر انجام می‌دهند، موثر خواهد بود.

وی افزود: باتوجه به توصیه‌های بانک مرکزی مبنی بر بازگشت دوباره نرخ ارز هنوز زمان تصمیم‌گیری برای این موضوع فرا نرسیده است.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: