تعداد بازدید : ۱۶۹۲
کد خبر : ۱۹۰۲۳۶
مدیر مالی «قچار» در گفتگو با بورس نیوز تاکید کرد:
۲۳ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۰
انتظار تغییر خاصی در روند سودآوری قندی ها نسبت به سال ۹۷ نمی رود.
به گزارش بورس نیوز، گروه قندی یکی از سبزترین گروه های بازار در سال جدید بوده است.
سهم شرکت فرآورده های غذایی و قند چهارمحال از ابتدای معاملات سال ۹۸ تا امروز، رشد قیمت تقریبا ۲۷ درصدی در کارنامه خود ثبت کرده است.
«قچار» در ۱۲ ماهه ۹۷، از محل فروش خود بیش از ۱۳۵ میلیارد تومان درآمد محقق کرده که ۱۲ درصد بیش از درآمد سال ۹۶ بوده است.

علی عطاالهی مدیر مالی شرکت فرآورده های غذایی و قند چهارمحال در گفتگو با بورس نیوز در خصوص تاثیر حذف احتمالی دلار ۴۲۰۰ تومانی و افزایش نرخ ارز نیما بر صنعت قند و شکر بیان کرد: شکر جزو کالاهای اساسی بوده و در صورت نیاز به ارز جهت واردات شکر خام، مشمول دریافت ارز دولتی است؛ اما بخش عمده مواد اولیه این صنعت, چغندرقند است و با توجه به حجم کشت چغندرقند در این چند سال، شرکت ها با استفاده از مواد اولیه کشت داخل تولید می کنند. نرخ چغندرقند نیز مصوب دولتی است و ارتباطی با نرخ ارز ندارد. سایر هزینه های مربوط به تولید شکر هم، حقوق و دستمزد و سربار و... است.

فعال صنعت شکر افزود: افزایش نرخ ارز یا حذف ارز دولتی در شرایط فعلی اثر چندانی بر سودآوری شرکت های قندی ندارد. بهای تمام شده قندی ها بیشتر وابسته به نرخ مصوب چقندرقند است که هر سال مقداری افزایشی دارد. 

مدیر مالی قچار در پیش بینی روند سودآوری قندی ها در سال ۹۸ اظهار داشت: چغندر قند کشت پاییزه به زودی وارد چرخه تولید خواهد شد. البته بیشترین حجم تولید مربوط به چغندرقند کشت بهاره است که اواخر تابستان برداشت می شود. با توجه به شیب افزایشی نرخ چغندرقند در هر سال، انتظار تغییر خاصی در روند سودآوری قندی ها نسبت به سال ۹۷ نمی رود.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: