تعداد بازدید : ۶۸۸
کد خبر : ۱۹۰۳۱۴
عضو کمیسیون برنامه و بودجه کشور در گفت‌و‌گو با بورس‌نیوز؛
۲۵ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۸
درشرایط فعلی اقدام جهت اسقراض منابع مالی از این دو نهاد خوب بوده اما تاکنون گزارش دقیقی از ارائه تقاضا به صندوق بین المللی پول و بانک جهانی ارائه نشده است.
گزارش دقیقی از ارائه تقاضا به صندوق بین المللی پول ارائه نشده است

به گزارش بورس نیوز، براساس خبر منتشر شده در یکی از سایت های اقتصادی کشور محمد حسینی عضو کمیسیون برنامه و بودجه کشور درباره تقاضای وام ۱۸ میلیارد دلاری ایران از صندوق بین المللی و بانک جهانی گفت حضور آقای تاجگردون رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در مجمع عمومی صندوق بین‌المللی پول به منظور درخواست برای استقراض 18 میلیارد دلاری از بانک جهانی انجام شده واین تقاضا نیز ارائه شده اما در این خصوص این نماینده مجلس به بورس‌نیوز گفت: با توجه به عضویت ایران در این صندوق و همچنین برگزاری اجلاسی برای پارلمان سایر کشورها حضور رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در مجمع عمومی صندوق بین‌المللی پول نیز ضروری محسوب می شود اما این سفر صرفا با هدف ارائه این تقاضا انجام نشده است.

وی با بیان اینکه پس از این سفر هنوز ملاقاتی با آقای تاجگردون نداشته ام، افزود: اما باتوجه به شرایط صندوق بین المللی پول و مباحث مورد بحث در این مجمع ارائه تقاضا از سوی مسئولین کشوری در خصوص جذب سرمایه خارجی امری طبیعی به نظر می رسد.

حسینی با بیان اینکه تاکنون شرکت های دولتی، نیمه دولتی و خصوصی از صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی وام هایی دریافت کرده اند و این امر قانونی است، افزود: درشرایط فعلی اقدام جهت اسقراض منابع مالی از این دو نهاد مالی خوب بوده اما تاکنون گزارش دقیقی از ارائه تقاضا به صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی ارائه نشده است.

ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۷:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۵
واقعا متاسفم که ایشان عضو کمیسیون برنامه و بودجه هستند.
بانک جهانی نزدیک 15 سال است به ایران هیچ گونه تسهیلاتی ارایه نداده است حالا شما چه میفرمایید؟
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: