تعداد بازدید : ۵۴۵
کد خبر : ۱۹۰۳۶۴
کارشناس بازار سرمایه در گفت و گو با بورس نیوز مطرح کرد:
۲۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۰
افزایش قیمت نفت و فلزات در بازارهای جهانی، افزایش نرخ دلار نیمایی و ورود نقدینگی از سوی افراد حقیقی زمینه را برای رشد شاخص در مدت مذکور فراهم کرده است.
ورود نقدینگی حقیقی‌ها عاملی برای رکود شکنی بازار

به گزارش بورس نیوز، شاخص کل بازارسرمایه تا لحظه تنظیم این خبر با افزایش 4941 واحدی از مرز 201 هزار واحد نیز گذشت که این امر رکوردی بی‌سابقه در این بازار محسوب می‌شود که کارشناسان عواملی همچون افزایش نرخ دلار نیمایی و قیمت محصولات در بازارهای موازی را در این زمینه موثر می‌دانند.

در این خصوص همایون دارابی کارشناس بازارسرمایه به بورس‌نیوز با بیان اینکه رشد شاخص بورس از 19 اسفندماه سال گذشته آغاز شده، گفت: افزایش قیمت نفت و فلزات در بازارهای جهانی، افزایش نرخ دلار نیمایی و ورود نقدینگی از سوی افراد حقیقی زمینه را برای رشد شاخص در مدت مذکور فراهم کرده است.

دارابی با اشاره به آنکه تاکنون فقط 2 روز نقدینگی از سوی افراد حقیقی وارد بازار نشد، افزود: عواملی همچون کاهش سود بانکی و ماه‌شمار شدن آن و به نقطه اوج رسیدن قیمت محصولات و ناامیدی از رشد بیشتر آنها در بازارهای موازی موجب شد سرمایه‌گذاران حقیقی نقدینگی بیشتری را وارد بازارسرمایه کنند.

وی با بیان اینکه روز گذشته میزان عرضه سهم‌ها و همچنین ورود نقدینگی از سوی افراد حقوقی افزایش یافت، افزود: به همین دلیل امروز شاخص بازار مرز تاریخی 200 هزار واحد را پشت سر گذاشت.

دارابی در پاسخ به این سوال که باتوجه به رکود اقتصادی موجود در کشور چرا بازار سرمایه روند رو به رشد را در پیش گرفته است، گفت: برخلاف انتظارات در شرایط فعلی میزان فروش بنگاه های اقتصادی افزایش یافته که بخشی از آن ناشی از تورم موجود در کشور است.

کارشناس بازار سرمایه تصریح کرد: به‌عنوان مثال در شرایط فعلی بخش مسکن ثبات قیمتی را تجربه می‌کند اما میزان ساخت و ساز افزایش یافته و از سویی دیگر تقاضا برای تولید کالاهایی که قیمت آن ها افزایش یافته افزایش یافته است.

وی با تاکید براینکه به عقیده من اقتصاد کشور دچار رکود نیست، ادامه داد: بخش نفت کشور با مشکلات ناشی از تحریم های نفتی دست و پنجه نرم می کند اما دربازار سرمایه شاهد افزایش فروش و سودآوری بنگاه ها هستیم.دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: