تعداد بازدید : ۶۰۵
کد خبر : ۱۹۰۳۶۴
کارشناس بازار سرمایه در گفت و گو با بورس نیوز مطرح کرد:
۲۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۰
افزایش قیمت نفت و فلزات در بازارهای جهانی، افزایش نرخ دلار نیمایی و ورود نقدینگی از سوی افراد حقیقی زمینه را برای رشد شاخص در مدت مذکور فراهم کرده است.
ورود نقدینگی حقیقی‌ها عاملی برای رکود شکنی بازار

به گزارش بورس نیوز، شاخص کل بازارسرمایه تا لحظه تنظیم این خبر با افزایش 4941 واحدی از مرز 201 هزار واحد نیز گذشت که این امر رکوردی بی‌سابقه در این بازار محسوب می‌شود که کارشناسان عواملی همچون افزایش نرخ دلار نیمایی و قیمت محصولات در بازارهای موازی را در این زمینه موثر می‌دانند.

در این خصوص همایون دارابی کارشناس بازارسرمایه به بورس‌نیوز با بیان اینکه رشد شاخص بورس از 19 اسفندماه سال گذشته آغاز شده، گفت: افزایش قیمت نفت و فلزات در بازارهای جهانی، افزایش نرخ دلار نیمایی و ورود نقدینگی از سوی افراد حقیقی زمینه را برای رشد شاخص در مدت مذکور فراهم کرده است.

دارابی با اشاره به آنکه تاکنون فقط 2 روز نقدینگی از سوی افراد حقیقی وارد بازار نشد، افزود: عواملی همچون کاهش سود بانکی و ماه‌شمار شدن آن و به نقطه اوج رسیدن قیمت محصولات و ناامیدی از رشد بیشتر آنها در بازارهای موازی موجب شد سرمایه‌گذاران حقیقی نقدینگی بیشتری را وارد بازارسرمایه کنند.

وی با بیان اینکه روز گذشته میزان عرضه سهم‌ها و همچنین ورود نقدینگی از سوی افراد حقوقی افزایش یافت، افزود: به همین دلیل امروز شاخص بازار مرز تاریخی 200 هزار واحد را پشت سر گذاشت.

دارابی در پاسخ به این سوال که باتوجه به رکود اقتصادی موجود در کشور چرا بازار سرمایه روند رو به رشد را در پیش گرفته است، گفت: برخلاف انتظارات در شرایط فعلی میزان فروش بنگاه های اقتصادی افزایش یافته که بخشی از آن ناشی از تورم موجود در کشور است.

کارشناس بازار سرمایه تصریح کرد: به‌عنوان مثال در شرایط فعلی بخش مسکن ثبات قیمتی را تجربه می‌کند اما میزان ساخت و ساز افزایش یافته و از سویی دیگر تقاضا برای تولید کالاهایی که قیمت آن ها افزایش یافته افزایش یافته است.

وی با تاکید براینکه به عقیده من اقتصاد کشور دچار رکود نیست، ادامه داد: بخش نفت کشور با مشکلات ناشی از تحریم های نفتی دست و پنجه نرم می کند اما دربازار سرمایه شاهد افزایش فروش و سودآوری بنگاه ها هستیم.دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: