تعداد بازدید : ۹۲۵
کد خبر : ۱۹۰۳۷۹
تالار شیشه‌ای در روز جاری؛
۲۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۸
پس از تمام انتظارهایی که از ابتدای هفته برای رکوردشکنی بورس تهران انتظار می‌رفت باید امروز را در تاریخ بورس کشور، روز فتح قله جدیدی نام‌گذاری کرد.
شاخص‌کل به ارتفاع 201 هزار واحدی رسید/ ورود نقدینگی با چاشنی سهم یک بانک

به گزارش بورس‌نیوز، بازار بورس تهران امروز برای اقتصاد کشور سورپرایز داشت و توانست در حالی به قله 201 هزار و 805 واحدی برسد که تاکنون چنین ارتفاعی را تجربه نکرده بود و این رکوردشکنی را باید جزو کارنامه بازار به ثبت رساند.

شاخص‌کل به ارتفاع 201 هزار واحدی رسید/ ورود نقدینگی با چاشنی سهم یک بانک

خاصیت بازار سرمایه، عدم پیش‌بینی پذیری قاطع و 100درصد است. ولی بازار سرمایه هنوز گپ قیمت ارز را پر نکرده و جای رشد را دارد.

در صورت تثبیت شرایط فعلی و چنانچه اتفاق خاصی در عرصه سیاسی رخ ندهد که ریسک سیستماتیک بازار افزایش یابد، بازار فعلا دلیلی برای افت و ریزش ندارد. البته باید نگاه منطقی به بازار داشت و انتظار رشد شارپ و عجیب و غریب هم نداشت. 

همچنین، افزایش قیمت نفت و فلزات در بازارهای جهانی، افزایش نرخ دلار نیمایی و ورود نقدینگی از سوی افراد حقیقی زمینه را برای رشد شاخص در مدت مذکور فراهم کرده است.
از سوی دیگر، عواملی همچون کاهش سود بانکی و ماه‌شمار شدن آن و به نقطه اوج رسیدن قیمت محصولات و ناامیدی از رشد بیشتر آنها در بازارهای موازی موجب شد سرمایه‌گذاران حقیقی نقدینگی بیشتری را وارد بازارسرمایه کنند.

شاخص‌کل به ارتفاع 201 هزار واحدی رسید/ ورود نقدینگی با چاشنی سهم یک بانک

بر اساس این گزارش، شاخص قیمت «وزنی-ارزشی» با رشد 1649 واحدی به 58 هزار و 194 واحد رسید و شاخص‌کل «هم‌وزن» نیز با 866 واحد رشد به 39 هزار و 979 واحد دست پیدا کرد ضمن آنکه شاخص بازار اول با 4675 واحد افزایش در پله 151 هزار و 175 واحدی ایستاد و شاخص بازار دوم نیز حاکی از آن بود شاخص آن با رشد 9227 واحدی را به خود ببیند تا به عدد 390 هزار و 29 واحدی دست یابد.


ارزش معاملات امروز بازار سرمایه در حالی به یک هزار و 478 میلیارد تومان رسیده که ارزش بازار نقدی یک هزار و 35 میلیارد تومان بود که ناشی از جابه‌جا شدن 7.612.613. برگ سهم به تعداد 267 هزار و 590 معامله بود.

در بررسی شاخص صنعت نیز می‌توان دریافت که این گروه با رشد 4817 واحدی به 181 هزار و 727 واحد دست پیدا کرد ضمن آنکه گروه مالی نیز با افزایش 4578 واحدی به 227 هزار و 847 واحد برسد.

شاخص‌کل به ارتفاع 201 هزار واحدی رسید/ ورود نقدینگی با چاشنی سهم یک بانک

در پایان معاملات امروز بازار، حجم معاملات بیشتر در گروه‌های بانک، خودرو و فلزات اساسی به اتمام رسید و در برابر آن در بخش میزان ارزش بازار، شیمیایی‌ها، فلزات اساسی، فرآورده‌های نفتی و کامودیتی‌ها که جزو پیشروها حتی در بخش حجم معاملات بودند.


در بررسی‌های بیشتر می‌توان دریافت که نمادهایی همچون «وتجارت» با بیش از 188 میلیارد تومان، «کگل» با 70.9 میلیارد تومان، «فولاد2» با 52.2 میلیارد، «پارند» با 461، «تاپیکو» با 39.6 میلیارد تومان، «وبملت» با 36.3 میلیارد تومان و «فولاد » با 34 میلیارد تومان در این لیست قرار گرفتند.

از سوی دیگر نمادهایی همچون «قشهد»، «شیراز»، «قصفها»، «دسبحان»، «سبجنو»، «قهکمت» و «دامین» جزو نمادهای فروشنده بازار محسوب شدند.

بر اساس این گزارش، نمادهایی همچون «وتجارت» با شاخص مثبت 601 واحد، «کگل» با 548 واحد، «فولاد» با 444 واحد، «پارس» با 245 واحد و «تاپیکو» با 238، «فارس» با مثبت 236 واحد و «شبندر» با 235 واحد بیشترین تاثیرگذاری را در بازار امروز داشتند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: