تعداد بازدید : ۱۲۵۰
کد خبر : ۱۹۰۳۹۵
ساعت پنج‌ونیم عصر؛
۲۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۰
ساعت پنج و نیم عصر امروز نیم‌نگاهی دارد به شایعاتی درخصوص افزایش سرمایه دیگر از یک بانک تا اتفاقاتی خاص در مخیله سیمانی‌‌ها.
سیزده‌بدر غول نقدینگی زیر تابلوهای بورس/ صدای گام‌های 3برادر در راهروهای حافظ

به گزارش بورس‌نیوز، امروز تابلوی شاخص‌ در خیابان حافظ منظره‌ای زیبایی همانند «جاده حیران» داشت اما این حیران از آنجا نشات گرفته که غول نقدینگی اینبار مقابل شاخص زانو زده و بورس علنا برای تمامی بازارهای موازی حریف طلبید.

امروز ارزش معاملات، رقمی بیش از دو هزار میلیارد تومان به ثبت رسید. در «تجارت» بزرگ‌ترین جا‌به‌جایی تاریخی در یکسال اخیر رقم خورد؛ رقمی که در این روزها از توقعات اغلب سهامداران به دور بود اما ثابت کرد که شدنیست!

رشد قیمت سهام بی دلیل نیست و ناشی از فاکتور نرخ ارز و ... است، اما باید دقیقا بررسی شود تغییرات نرخ چه اثری بر جریانات نقد شرکت‌ها دارد و نمی‌توان گفت چون ارز رشد می‌کند پس قیمت‌ها باید صعودی باشد؛ بین قیمت و ارزش تفاوت است و حباب‌های مثبت یا منفی زمانی شکل می‌گیرند که قیمت تفاوت فاحشی با ارزش داشته باشد‌.

«عرضه‌های اولیه به سه برادر می‌رسد»
به گفته مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس، سهام سه مجتمع پتروشیمی نوری، بندر امام خمینی و بوعلی امسال در بورس عرضه خواهد شد.

«برای سه کیلو پیاز»
محض اطلاع باید گفت که یارانه امشب واریز می‌شود تا 3 کیلو پیاز برای مصرف ماهیانه خریداری شود.

«خبری به صلابت بتن»
یکی از مدیران سیمانی هم از درخواست افزایش نرخ ۶۰ درصدی سیمانی ها خبر داده و از انجمن صنفی خواسته در انجام این مهم، از شرکت های سیمانی حمایت شود. اگر به خاطر داشته باشید سال ۹۷ صنعت سیمان فقط با اعمال ۶ درصد افزایش نرخ و ۶ درصد کاهش تخفیفات (جمعا ۱۲ درصد) علاوه بر اینکه افزایش بهای تمام شده را پوشش داد، سودهای خوبی هم محقق کرد. اگر حتی با نصف خواسته سیمانی ها موافقت شود و سیمان ۳۰ درصد افزایش نرخ بگیرد، باید منتظر زومبای سیمانی ها باشیم.

«موج افزایش‌سرمایه به یکی دیگر از بانک‌ها رسید»
یکی از مدیران بانک ملت اعلام کرده در حال هماهنگی با حسابرس برای تسعیر ارز با نرخ بالاتر هستند. این بانک صورت های مالی خود را بر اساس دلار ۴۲۰۰ تومانی ارائه کرده و اگر بتواند موافقت بانک مرکزی برای تغییر نرخ تسعیر ارز را اخذ کند، از این محل افزایش سرمایه ۱۰۰ تا ۳۰۰ درصدی خواهد داد.

یک افزایش هزینه ناقابل در «وامید»
به دنبال کش و قوس «وامید» و بانک سپه بر سر دریافت خسارت تاخیر در تادیه مطالبات سود سهام، در نهایت قرار شد هزار میلیارد تومان ناقابل به عنوان خسارت پرداخت شود که این مبلغ به حساب هزینه های دوره مالی منتهی به پایان دی ماه ۹۷ اضافه خواهد شد.

«دل تولیدکنندگان به حال مردم رحم می‌آید»
تولیدکنندگان لوازم خانگی قرار است در ماه رمضان قیمت محصولات خود را ۲۰ درصد افزایش دهند! البته میزان افزایش نرخ باید بیشتر بود، ولی قدرت خرید پایین مردم دل تولیدکنندگان را به رحم آورده است.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: