تعداد بازدید : ۱۰۰۵
کد خبر : ۱۹۰۴۳۷
کارشناس بازارسرمایه در گفت‌و‌گو با بورس‌نیوز مطرح کرد:
۲۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۳
باتوجه به روند افزایشی شاخص بورس در روز گذشته که ناشی از افزایش نرح ارز بود امروز معامله گران با احتیاط و بررسی بیشتری در بازار فعالیت می کنند.
بازار دستخوش احتیاط معامله گران

به گزارش بورس نیوز، روز گذشته فعالان بازار سرمایه شاهد رشد  ۵۷۲۱ واحدی  شاخص و قرار‌گرفتن آن در ارتفاع ۲۰۱ هزار واحدی بودند که این امر رکوردشکنی و سورپرایزی بی سابقه برای اقتصاد کشور محسوب می شود اما امروز دماسنج بازار چندان رمقی نداشته و خستگی مفرط ناشی از فتح قله صعود اکنون در مسیر فرود قرار گرفته البته عرضه بیش از حد و سرسام آور یک سهم بانکی را نمی‌توان نادیده گرفت.

در این خصوص یوسف پاشانژاد مدیرعامل کارگزاری رضوی به خبرنگار بورس نیوز گفت: شاید برخی از سهم ها اصلاحاتی انجام دهند اما باتوجه به افزایش حجم نقدینگی در بازار و تحولات نرخ ارز هنوز برخی از صنایع بازار نیز روند روبه رشد را در پیش خواهند گرفت.

وی با بیان اینکه شاید مدتی روند تعادلی در بازار برقرار و ورود و خروج نقدینگی نیز انجام شود، خاطرنشان کرد: روز گذشته حجم معاملات در بازار افزایش یافت که این امر رکودشکنی بی‌سابقه‌ای را برای بازار در پی داشت به همین دلیل بازار باید آمادگی لازم برای خروج نقدینگی در روزهای آینده را داشته باشد.

پاشانژاد با بیان اینکه باتوجه به رکوردشکنی بی سابقه بازار تحلیل‌گران باید با حساسیت بیشتری تصمیم‌گیری کنند، افزود: نباید توقع داشت که امروز نیز بازار جو هیجانی و روند افزایش قیمت ها را تجربه کند.

مدیرعامل کارگزاری رضوی تاکید کرد: باتوجه به روند افزایشی روز گذشته که ناشی از افزایش نرخ ارز بود امروز معامله‌گران با احتیاط و بررسی بیشتری در بازار فعالیت می کنند.

وی ادامه داد: باتوجه به رشد بی سابقه بازار در روز گذشته نباید انتظار رشد دوباره شاخص در روز جاری را نیز داشت بلکه حتی ممکن است شاهد قرمزپوشی شاخص نیز باشیم.

پاشانژاد با اشاره به وضعیت سهام خودرویی ها در بازار گفت: سهام های گروه خودروسازی با ابهامات زیادی دست و پنجه نرم می کنند از سویی دیگر باتوجه به افزایش نرخ ارز و کمبود نقدینگی اکنون صنایع صادرات محور در تیررس توجه سهامداران قرار دارند اما پیش‌بینی می‌شود که باتوجه به تجدید ارزیابی دارایی ها نقدینگی به سمت این سهم ها نیز هدایت شود.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: