تعداد بازدید : ۴۵۹۲
کد خبر : ۱۹۰۴۵۱
کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکید کرد:
۲۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۲
اگر مبنای تسعیر ارز بانک ها تغییر کند، با فرض نرخ دلار ۸ هزار تومانی به جای دلار ۴۲۰۰ تومانی، بانک تجارت با لحاظ سرمایه جدید به ازای هر سهم حداقل ۱۳ تومان سود شناسایی خواهد کرد.
علت عرضه حقوقی «وتجارت» چه بود؟

به گزارش بورس نیوز، «وتجارت» پس از افزایش سرمایه ۳۹۰ درصدی از محل تجدید ارزیابی دارایی ها و اضافه شدن سهام به سبد سهامداران دیروز با رشد تقریبا ۳۰ درصدی نسبت به قیمت تئوریک در قیمت ۴۵۴ ریال معامله شده بود که به تنهایی 602 واحد بر رقم شاخص کل افزود و موجب جهش بیشتر آن شد. امروز هم مورد اقبال سهامداران قرار گرفت و تا صف خرید پیش رفت؛ اما عرضه حقوقی ها روند معاملات را تحت تاثیر قرار داد و عرضه و تقاضا با کمی رشد نسبت به دیروز به تعادل رسید.

بانک تجارت که به علت زیان انباشته سنگین مشمول ماده ۱۴۱ قانون تجارت شده و با هدف خروج از شمول ماده ۱۴۱ اقدام به افزایش سرمایه کرده بود؛ در ۹ ماهه ۹۷ نیز بیش از ۲ هزار و پانصد میلیارد تومان زیان شناسایی کرد که البته نسبت به زیان محقق شده در مدت مشابه سال ۹۶، کاهش ۵۵ درصدی نشان می دهد. یکی از دغدغه‌های فعالان بازار، ادامه روند زیان دهی بزرگترین بانک بورسی است.

مهدی حبیبی کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز در خصوص علت عرضه حقوقی ها در دو روز اخیر بیان کرد: در هفته های پایانی سال ۹۷، سهم بانک تجارت برخی روزها با فشار فروش همراه بود و بازارگردان های سهم به منظور حمایت از سهم، اقدام به خرید کردند. طبیعتا در این روزها که سهم با تقاضای مناسبی مواجه شده، بازارگردان اقدام به عرضه می کند تا هم از التهاب معاملات بکاهد و هم مهیای حمایت های بعدی باشد. 

وی ادامه داد: عرضه حقوقی ها را نباید عدم ارزندگی سهم یا تمایل حقوقی ها به عرضه معنا کرد. سهم بانک تجارت در قیمت فعلی ارزنده است؛ ضمن اینکه کمتر سهمی با قیمت کمتر از ۵۰ تومان می توان در بازار یافت. ارزان بودن سهم، اثر روانی مثبتی بر رفتار سهامداران داشته و می تواند زمینه ساز رشد سهم شود.

وی در رابطه با پیش بینی روند سودآوری بانک تجارت اظهار داشت: افزایش سرمایه ۳۹۰ درصدی «وتجارت» نقدینگی وارد بانک نکرد؛ اما بررسی صورت های مالی و گزارش های عملکرد بانک تجارت نشان می دهد روند این بانک رو به بهبود بوده و در ماه های گذشته، زیان انباشته بانک تجارت روند کاهشی به خود گرفته است.

این فعال بازار سرمایه در مورد تاثیر تغییر نرخ تسعیر ارز بر صورت های مالی «وتجارت» گفت: اگر مبنای تسعیر ارز بانک ها تغییر کند، با فرض نرخ دلار ۸ هزار تومانی به جای دلار ۴۲۰۰ تومانی، بانک تجارت با لحاظ سرمایه جدید به ازای هر سهم حداقل ۱۳ تومان سود شناسایی خواهد کرد. این سود در پایان دوره مالی، زیان انباشته را کاهش خواهد داد.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: