تعداد بازدید : ۵۹۲
کد خبر : ۱۹۰۴۹۸
کارشناس بازارسرمایه در گفت‌و‌گو با بورس‌نیوز مطرح کرد:
۲۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۹
رشد اقتصادی در بخش صنعت کشور منفی 7 درصد بوده و به دلیل ارتباط مستقیم این بخش با بورس این بازار نیز تحت تاثیر قرار گرفته است.

به گزارش بورس نیوز، در روزهای گذشته شاخص بازار سرمایه به دلایلی همچون افزایش قیمت محصولات در بازاهای موازی رشد بی رویه‌ای را تجربه کرد و پس از برخورد با سقف رشد بازهم در سراشیبی سقوط قرار گرفت تا جایی که در روز جاری دماسنج این بازار با سقوط 1972 واحدی در ارتفاع 199 هزار و 918 واحدی ایستاد.

در این خصوص غلامرضا سلامی کارشناس بازار سرمایه به خبرنگار بورس‌نیوز گفت: رشد بی سابقه بازار در روزهای گذشته حباب بوده و روند منفی فعلی بازهم ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه اقتصاد کشور روبه افول بوده و بازار سرمایه نمی تواند برخلاف این جهت حرکت کند، افزود: رشد اقتصادی در بخش صنعت کشور منفی 7 درصد بوده و به دلیل ارتباط مستقیم این بخش با بورس این بازار نیز تحت تاثیر قرار گرفته است.

سلامی با اشاره به اینکه افزایش ارزش جایگزینی دارایی ها یکی از دلایل افزایش میزان خرید سهام در بازار محسوب می شود، افزود: اما در مجموع رشد بازار در شرایط فعلی حباب محسوب می شود.

کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه اقتصاد کشور دولتی محسوب می شود نه خصوصی، افزود: باتوجه به دولتی بودن اقتصاد کشور امکان پیش بینی وضعیت بازار سرمایه در آینده وجود ندارد.

ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۵:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۸
از کی تا حالا سهام با پ ای 3و 4 حبابه اقای سلامی همه را با یه چوب نمی زنن من نمی دونم کی اسم ابنها رو گذاشته کارشناس هرچی بالا میره میگن حباب بابا بازار سهام و بورس 10 سال از نظر قیمتی از بازار های مجاور عقب تره یه کم تحقیق کن بعد حباب حباب کنبد حباب وبرید در مسکن و ارز و طلا و ماشین در چند سال گدشته ببینید اخه با کارشناسایی مثل شما مگه میشه تولید و درست کرد که هنوز فرق سیب زمینیو با دیب زمینی تمی دونن بتده خدا جای حباب داخل بورس نه بازار های مجاور
رضا
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۵:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۸
اگر شما برای اقتصاد کشور نسخه ای دیگر بلدین بفرمایید والا انتقاد از اقتصاد مریض که هنر نیست شعار سال تولید و اشتغال است و هیچ راهی جز بازار سرمایه وجود ندارد حباب هم در تمام بازارهای اقتصادی وجود دارد شما با جلو گیری از حباب در بورس باعث انتقال حباب به بخشهای بازار ها مثل ازر و ماشین و دارو میشود که حباب خطر ناک است اما در بورس حباب خطر ناک نبست یادمان باشد اقتصاد ما مریض است انتخاب بین بد وبدتر است حباب در بورس خیلی بهتر از حباب در بازار های موازیست دیگروقت ازمون خطا نیست هرکسی اقدام کند ببیند چه میشود
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۴:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۹
موضوع اینجاست اگر بحث صعنت است که حباب دارد چرا همه گروها حتی سهام های با ارزش با پ ای 3 و 4 مثل پتر و شیمی ها هم منفی میشود پس فقط باید صنعت مورد نظر منفی شود ولی اینگونه نیست پس اشکال جای دیگریست
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: