تعداد بازدید : ۹۰۱
کد خبر : ۱۹۰۵۳۹
کارشناس بازارسرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز مطرح کرد:
۳۱ فروردين ۱۳۹۸
حذف 4 صفر از پول ملی همچون تجدید ارزیابی شرکت‌ها عاملی برای ارزان جلوه دادن سهم‌های کمتر از 300 تومان و جذابیت بیشتر سهم‌های کمتر از 100 تومان برای سرمایه‌گذاران می‌شود.

عباسعلی حقانی نسب مدیرعامل سبدگردان هدف در گفت‌و‌گو با بورس نیوز گفت: دولت و بانک مرکزی بیشتر به دنبال طرح‌های حاشیه‌ای بوده و به مشکل اصلی اقتصاد کشور توجه‌ای نمی‌کنند.

وی هدر رفت 1000میلیارد تومان نقدینگی به طور روزانه توسط نظام بانکی به دلیل روش فعالیت غلط بانک‌ها مشکل اصلی اقتصاد کشور عنوان کرد.

حقانی نسب با اشاره به اینکه اجرای طرح حذف 4 صفر از پول ملی آثار روانی به همراه خواهد داشت، تصریح کرد: آثار روانی اجرای این طرح در بازار سرمایه همچون تجدید ارزیابی شرکت‌ها در بخش رقیق کردن سهم‌ها بوده که سهام‌های کمتر از 100 تومان را متوقف می‌کنند و اگر شرکتی زیان انباشته داشته باشد، حداقل ارزش اسمی را در بازار خواهد یافت.

کارشناس بازار سرمایه افزود: در خصوص تجدید ارزیابی سهم‌ها نیز به دلیل حذف 4 صفر از پول ملی سهم های کمتر از 300 تومان ارزان جلوه داده می‌شود و سهم‌های کمتر از 100 تومان نیز جذابیت بیشتری برای سرمایه گذاری پیدا می‌کنند.

وی با تاکید براینکه آثار روانی این طرح تاثیرات مثبتی را برای بازار سرمایه به همراه خواهد داشت، ادامه داد: متاسفانه مسئولان و متولیان بازار سرمایه برنامه مشخصی برای ورود منابع ندارند و عمدتا مدیریت آنها سرمنشاء خروج منابع از این بازار بوده و از سویی دیگر نظام بانکی نیز به این امر دامن می‌زند بنابراین نقدینگی وارد بورس نمی‌شود به همین دلیل تاکنون این بازار به ارزش واقعی خود دست نیافته است.

حقانی نسب افزود: شاید طرح حذف 4 صفر ازپول ملی کمک کند که بازار سرمایه ارزش واقعی خود را پیدا کند.

وی با اشاره به اینکه تمامی جریان‌های اقتصادی باعث شده‌اند تا نقدینگی به سمت بازار سرمایه هدایت نشود، گفت: بانک مرکزی در راستای ثبات و کنترل نرخ ارز و مانع ایجاد کردن در مسیر هدایت جریان نقدی به سمت بازار ارز باید بازار سرمایه را تقویت کند.

کارشناس بازارسرمایه ادامه داد: تقویت بازارسرمایه از طریق پذیرش اوراق و خروج منابع از این بازار امکان‌پذیر نخواهد بود بلکه باید منابع جدید به این بازار ورود پیدا کنند که امیدواریم مسئولین در این زمینه نیز اقداماتی را انجام دهند.

حقانی نسب با بیان اینکه پس از اجرای این طرح چون واحد پول به تومان تبدیل می شود در سامانه معاملات نیز باید تغییراتی در راستای رسمیت یافتن اعشار ایجاد شود، گفت: در حال حاضر سهام بانک تجارت با نرخ 457 ریال پایین ترین قیمت سهم در بازار را به خود اختصاص داده پس از اجرای این طرح و به رسمیت شناختن اعشار می تواند معامله شود.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع آرشیو
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
پربیننده ترین عناوین
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
بورس نیوز جدید در راه است
به علت تغییر پلتفرم پایگاه خبری بورس نیوز، این رسانه از ساعت ۱۳:۰۰ امروز یکشنبه ۳ شهریورماه به مدت ۳ ساعت از دسترس خارج خواهد شد.