تعداد بازدید : ۱۰۶۰
کد خبر : ۱۹۰۵۵۳
مدیرعامل کارخانه‌های تولیدی شهید قندی در گفت‌و‌گو با بورس‌نیوز ؛
۳۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۲
فروش بقیه املاک با هدف قرار گرفتن کارخانه در جایی که امکان تولید محصولات وجود دارد در دست اقدام بوده و با شهرداری نیز مذاکراتی انجام شده اما طی کردن فرآیند فروش آن ها زمان‌بر است.

فروش املاک «بکام» در دستور کار قرار دارد

به گزارش بورس نیوز، چندی پیش علی اکبری معاون اقتصادی شرکت توسعه‌ معادن‌ و فلزات‌ از رشد قیمت زمین 100 هکتاری صفاییه یزد( متعلق به شرکت کارخانجات تولیدی شهید قندی) و انجام اقدامات لازم برای فروش این قطعه زمین خبر داد براین اساس می توان گفت که در صورت فروش این قطعه زمین تجاری 11 هزار متری حدود 150 تومان سود به ازای هرسم شناسایی می شود و از سویی دیگر نقدینگی حاصله نیز بخشی از هزینه های شرکت را پوشش خواهد داد.

در این خصوص حمیدرضا قدری مدیرعامل شرکت کارخانه‌های تولیدی شهید قندی به خبرنگار بورس‌نیوز گفت: مبلغ مورد نظر براساس کارشناسی تعیین شده و باید کشف قیمت انجام شود.

وی با بیان اینکه مبلغ تعیین شده بسیار قابل توجه است، افزود: مشتری برای این زمین پیدا شده اما براساس قانون باید مزایده ای با رعایت اصول مربوط به آیین نامه های شرکت و بورس انجام و درنهایت زمین به برنده مزایده واگذار شود.

قدری با بیان اینکه در خصوص چگونگی هزینه کردن درآمد حاصل از فروش این زمین در مجمع تصمیم گیری خواهد شد، افزود: در حال حاضر شرکت برنامه ای برای اجرای طرح های توسعه ای و انتقال شرکت به خارج از شهر در دستور کار قرار دارد بنابراین سیاست‌گذاری برای تقسیم سود باید براساس استراتژی شرکت در مجمع انجام شود.

مدیرعامل شرکت کارخانه‌های تولیدی شهید قندی با اشاره به اینکه به دلیل دارابودن املاکی در یزد «بکام» بعنوان شرکتی دارایی محور در بورس شناخته می شود، خاطرنشان کرد: همه املاک این شرکت از جمله زمینی که اکنون به فروش گذاشته شده رفع معارض شده و آماده واگذاری است.

وی افزود: فروش بقیه املاک با هدف قرار گرفتن کارخانه در جایی که امکان تولید محصولات وجود دارد در دست اقدام بوده و با شهرداری نیز مذاکراتی انجام شده اما طی کردن فرآیند فروش آن ها زمان‌بر است.

قدری با بیان اینکه تاکنون موانعی در راستای فروش این املاک وجود داشته است، افزود: در حال حاضر موافقت های اولیه اخذ شده ولی فروش این املاک در کوتاه مدت امکان‌پذیر نخواهد بود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
پرطرفدارترین عناوین
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: