تعداد بازدید : ۱۰۸۹
کد خبر : ۱۹۰۵۸۷
کارشناس بازار سرمایه در گفت‌و‌گو با بورس‌نیوز مطرح‌کرد:
۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۶
حدف 4 صفر از پول ملی موجب جهش قیمتی سهم‌های کمتر از 100 تومان می‌شود بنابراین می‌توان گفت اجرای این طرح، افزایش قیمت سهام و روند صعودی شاخص را در پی خواهد داشت.

حذف 4 صفر از پول ملی عاملی برای جهش قیمتی سهم ها

به گزارش بورس نیوز، برنامه تحول اقتصادی در سال 87 مورد بررسی مسئولین کشور قرار گرفت و از همان بحث در خصوص مسئله حذف صفر از پول ملی به‌عنوان یکی از اجزای مهم این برنامه برسر زبانها قرار گفت اما تاکنون به دلیل جهش قیمت ارز شرایط مناسب برای اجرای این طرح در کشور ایجاد نشده است.

برخی از کارشناسان اقتصادی معتقدند که اجرای این طرح اثراتی همچون افزایش ظاهری قدرت پول ملی، آسان سازی مبادلات و افزایش میزان تولید و سرمایه گذاری را به همراه خواهد داشت بنابراین انتظار می رود که شاخص بازار سرمایه نیز دستخوش تغییر و تحولاتی شود.

در این خصوص فردین آقابزرگی مدیرعامل کارگزاری بانک آینده به خبرنگار بورس نیوز گفت: حذف 4 صفر از پول ملی به جز آثار معنوی و حیثتی برای بازار سرمایه در پی خواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: زمانی فعالان بازار به هزارتومان صحبت می کردن اما در حال حاضر به میلیون تومان سخن می گویند.

کارشناس بازار سرمایه با اشاره به اینکه اثرات حذف 4 صفر از پول ملی در بازار سرمایه همانند افزایش سرمایه به لحاظ روانی مانند افزایش سرمایه از محل سود انباشته است، تصریح کرد: در اینصورت بدون آورده نقدی و یا تحولی در ساختار مالی شرکت یک سهم تبدیل به دو سهم می شود.

آقابزرگی با اشاره به اینکه درصورت اجرای این طرح سهم های کمتر از 100 تومان جهش قیمتی را تجربه می کنند، افزود: حذف 4 صفر از پول ملی منجر به افزایش قیمت سهام و روند صعودی شاخص می شود.

کارشناس بازار سرمایه با تاکید براینکه اجرای طرح حذف 4 صفر از پول ملی محرکی برای بازارسرمایه محسوب می شود، ادامه داد: هرچند از لحاظ بنیادی و تحلیل های آکادمیک این امر در بازار تاثیر گذار نخواهد بود اما اثرات روانی ناشی از آن در بازار مشهود خواهد بود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: