تعداد بازدید : ۵۷۱
کد خبر : ۱۹۰۶۰۵
معاون فناوری ریاست جمهوری:
۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۷
معاونت فن آوری ریاست جمهوری گفت: امروزه بانک‌ها به دنبال خرید تکنولوژی فین‌تک هستند زیرا همه می‌دانند در آینده شکل کنونی بانکداری تغییر خواهد کرد.

بانک‌ها به دنبال خرید تکنولوژی فین‌تک هستند

به گزارش بورس نیوز، معاون فناوری ریاست جمهوری امروز در افتتاحیه دوازدهمیین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه اظهار کرد: امروزه بانک‌ها به دنبال خرید تکنولوژی فین‌تک هستند زیرا همه می‌دانند در آینده شکل کنونی بانکداری تغییر خواهد کرد.

وی افزود: این موضوع درباره بیمه‌ها نیز صدق می‌کند. بر همین اساس چنانچه صنعت بیمه وارد این حوزه نشود با سرنوشت نابودی مواجه خواهد بود.

معاون فناوری رئیس جمهوری ادامه داد، در حوزه فین‌تک و بیمه حوزه‌های جدیدی در حال توسعه هستند و ایده‌های خلاقانه باید در این حوزه وارد شوند.

ستاری تاکید کرد: تاکنون ۲۰ جلد کتاب با ۲۰ هزار ایده در دنیا در حوزه فین‌تک و استارت‌آپ منتشر شده که می‌تواند در تحول این صنعت بسیار راهبردی باشد.

وی با اشاره به راه‌اندازی تابلوی دانش‌بنیان در بورس با همکاری رییس سازمان بورس خاطرنشان کرد: صندوق‌های خطرپذیر در بورس و سرمایه‌گذاری خطر پذیر باید ۳۰ درصد بازار را دربرگیرد.

معاون فناوری ریاست جمهوری ادامه داد: استارت‌آپ‌ها با وام شکل نمی‌گیرند. این صنعت با سرمایه‌گذاری خطرپذیر به شکوفایی و نوآوری دست می‌یابد.

ستاری در پایان گفت: بانک مرکزی در مقابل این صنعت سدی ایجاد نکرد بلکه موتور محرکی برای پیشروی فین‌تک‌ها بود.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: