تعداد بازدید : ۱۴۵۴
کد خبر : ۱۹۰۶۴۰
معاون مالی و امور شرکت‌های هلدینگ سیمانی غدیر خبرداد:
۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۷
بازار بکر و مستعد سوریه در تیررس شرکت‌های سیمانی قرار گرفته و در این خصوص، رایزنی‌های ابتدایی انجام شده تا صادرات سیمان به این کشور رنگ اجرایی به خود بگیرد.
بارگیری نخستین محموله سیمان به سوریه/ نقطه قوتی به نام ارزش جایگزینی دارایی‌ها

سعید خانی پور در گفت و گو با بورس نیوز، اظهار کرد: کاهش ارزش پول ملی و افزایش ارزش جایگزینی دارایی‌های شرکت‌های سیمانی را باید به عنوان نقطه قوت سیمانی‌ها شناخته شود. چرا که در حال حاضر، ارزش واقعی شرکت ها همگام با تورم رشد نکرده و این اختلاف باید کمتر شود. 

وی ادامه دارد: اگر ریسک سیستماتیک ثابت بماند، صنعت سیمان همچنان جای رشد کافی دارد. در این زمینه، حمایت های دولت به شدت احساس می شود. صنعت سیمان به سبب این که ارزآوری بالایی ندارد چندان در برنامه های ارزی دولت و بانک مرکزی جایی ندارد. به همین جهت، شرکت ها مجبورند درآمد فروش خارجی خود را به ريال دریافت کنند.

وی افزود: پتانسیل تجدید ارزیابی و افزایش سرمایه از این محل در برخی شرکت های سیمانی مشمول 141 وجود دارد که در صورت تمدید معافیت مالیاتی، این فرایند به جریان خواهد افتاد.

معاون مالی و امور شرکت ها درباره مزیت سیمان ایران گفت: بهای تمام شده پایین، مهم ترین مزیت سیمان ایران در بازار صادراتی است. به همین جهت در بازارهای منطقه حضور فعال نمایان است. البته مدتی است که شرکت های عربستانی سعی دارد تا بازارهای تحت اختیار شرکت های ایرانی را در دست بگیرند. 

وی در پایان خاطرنشان کرد: با همه این اوصاف، در شرایط کنونی، بازار بکر و مستعد کشور سوریه نیز در تیررس شرکت های سیمانی قرار دارد که در این خصوص رایزنی های ابتدایی انجام گردیده و جهت صادرات سیمان به خصوص سیمان سفید برنامه ریزی صورت گرفته است. البته در خصوص صادرات سیمان خاکستری با محدودیت هایی مواجه هستیم اما در بخش سیمان سفید هیچ محدودیتی وجود ندارد. از همین رو، برنامه ریزی های لازم جهت ارسال اولین محموله سیمان سفید به سوریه از سوی شرکت هلدینگ غدیر انجام گرفته که امید می رود به زودی به سرانجام برسد. با توجه به قیمت مناسب سیمان در این کشور، از نظر هزینه حمل و نقل نیز توجیه اقتصادی دارد. 
هاشم
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۰:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۳
سلام
نقدشوندگی ان سخت است .
بازارهای افغانستان وعراق وترکیه ومنطقه قفغازوادربایجان ودیگرکشورهای بی دردسرراهم بازاریابی کنید.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: