تعداد بازدید : ۸۸۴
کد خبر : ۱۹۰۶۶۵
مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار اعلام کرد:
۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۲
مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه تهیه بانک جامع اطلاعاتی از سوی کارگزاری ها را امری هزینه بر عنوان و اظهار کرد: کارگزاری ها می توانند اطلاعات جامع مشتریان خود را از بانک اطلاعاتی شرکت سمات دریافت کنند چرا که این شرکت به دنبال راهی برای به صفر رسیدن هزینه تکمیل اطلاعات از سوی مشتریان است.
کاهش هزینه ثبت اطلاعات مشتریان در بانک جامع اطلاعاتی/ توسعه دفاتر احراز هویت به دو هزار دفتر در کشور

حسین فهیمی در نشست خبری دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک و بیمه در پاسخ به سوال خبرنگار بورس نیوز مبنی بر شفافیت تهیه بانک اطلاعاتی سرمایه گذاران و اقدامات موازی برخی کارگزاری ها در همان زمینه گفت: برخی از اقداماتی که از سوی کارگزاری ها برای دریافت اطلاعات جامع مشتریان و تهیه بانک اطلاعاتی انجام می شود، به معنای نفی کار شرکت سپرده گذاری مرکزی نیست اما به طور کلی تهیه بانک اطلاعاتی جامع و مستند به دلیل هزینه بر بودن، برای کارگزاری ها منطقی نبوده و آنها می توانند از اطلاعاتی که شرکت مذکور تهیه می کند، استفاده کند. 

وی در ادامه با ابراز امیدواری از دریافت حداقل هزینه از مشتریان جهت تکمیل بانک اطلاعاتی گفت: شرکت سمات به دنبال راهی است تا در تکمیل اطلاعات و ارائه سرویس های جدید، هزینه را به صفر برساند.

فهیمی همچنین در ادامه نشست خبری از برنامه سال ۹۸ شرکت سمات خبر داد و گفت: تکمیل سامانه سجام، بردن باشگاه مشتریان به سمت تمام بانک ها و صندوق ها، توسعه دفاتر کار احراز هویت از هزار دفتر به دو هزار دفتر در سراسر کشور، راه اندازی سامانه توزیع سود، اجرای طرح تسفیه مبتنی بر استاندارد ddp، راه اندازی سامانه سپرده سهام عدالت و انجام تمام مراحل تسفیه آن و نهایی کردن سامانه ثبت اطلاعات مرکزی سرمایه گذاران بخشی از اقداماتی است که شرکت سمات در چشم انداز سال جاری خود به دنبال تحقق آنهاست.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۴
قرار بود سامانه سجام ، سود سهامداران را به حسابشان واریز کند ولی این کار انجام نشد .
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۵
قرار بود افزایش سرمایه شرکت ها از طریق سامانه سجام و بدون پیگیری سهامداران انجام شود ولی این کار انجام نشد
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۸
برخی سهامداران پیر و سالخورده هستن و نمیتوانند برای دریافت سود سهام به بانک ها مراجعه کنند ولی سامانه سجام در قبال ۱۰ هزار تومنی که از سهامداران گرفته باید خدمات بدهد و سود سهام شرکت ها را به حساب بانکی انها واریز کند .
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
سلام والا این سوال رو باید مسئولین ذیربط پاسخگو باشند. تا این لحظه همچین اتفاقی در مورد سجام نیفتاده است که سود از طریق آن پرداخت شود.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۴
هر دفعه باید ۵۰۰ تومان بابت کپی کارت ملی پرداخت کنیم و به متصدی بانک بدهیم تا سود سهام را به حسابمان واریز کند ، البته هزینه رفت و آمد هم باید اضافه کرد ، ولی پرداخت سود از طریق سامانه سجام به کاهش هزینه های غیرضروری می انجامد .
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: