تعداد بازدید : ۹۲۴
کد خبر : ۱۹۰۶۷۶
مدیر امور سهام فولاد مبارکه در گفت‌و‌گو با بورس‌نیوز مطرح کرد:
۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۴
شرکت فولاد مبارکه در سال جاری 669 هزار تن محصول تولید کرده و 508 هزار تن از این محصولات در فرودین ماه به فروش رسید که این امر درآمد بیش از 2 هزار و 300 میلیارد تومانی برای شرکت به همراه داشته است.

به گزارش بورس نیوز، مهدی توانگر مدیر امور سهام شرکت فولاد مبارکه در گفت و گو با خبرنگار بورس نیوز گفت: به دلیل بازده 120 درصدی سهام فولاد مبارکه در سال 97 می توان گفت سهامداران این شرکت سال خوبی را پشت سر گذاشته اند که این امر دستاورد تلاش مدیریت و کارکنان شرکت است.

توانگر با اشاره به اینکه مصوبات مجمع فوق العاده ای که با موضوع افزایش سرمایه در بهمن ماه برگزار شد نیز در 12 اسفندماه به ثبت رسید، افزود: در حال حاضر فولادمبارکه بعنوان سومین شرکت بزرگ بورسی از لحاظ سرمایه ثبتی محسوب می شود همچنین این شرکت با ارزش بازار 520 هزار میلیارد ریالی رتبه اول ارزش بازار شرکت ها در بازار بورس و اوراق بهادار تهران را به خود اختصاص داده است.

وی خاطرنشان کرد: در سال گذشته 6 هزار و 745 هزارتن از محصولات تولیدی این شرکت به فروش رسید که به موجب آن درآمد حاصل از فروش این شرکت نیز به 23 هزار و 400 میلیارد تومان رسید که این رقم بالاترین میزان درآمد فروش این شرکت در سال های پس از ورود به بازار سرمایه محسوب می شود.

مدیر امور سهام فولاد مبارکه با اشاره به اینکه در سال جاری نیز همین روند ادامه خواهد یافت، ادامه داد: این شرکت تامین کننده 50 درصد از فولاد مورد نیاز کشور محسوب می شود که امیدواریم درسال جاری نیز در مسیر رسیدن به اهداف موفقیت هایی حاصل شود.

توانگر با ابراز امیدواری نسبت به بهره برداری طرح توسعه فولاد سنگان خراسان در سال جاری گفت: از این طریق ریسک مواد اولیه تولید فولاد نیز کاهش می یابد.

وی با بیان اینکه در سال جاری نیز این شرکت تاکنون 669 هزار تن محصول تولید کرده است، افزود: 508 هزار تن از این محصولات در فرودین ماه به فروش رسید که این امر درآمد بیش از 2 هزار و 300 میلیارد تومانی برای شرکت به همراه داشته که این موضوع نوید بخش پیش رو بودن سالی خوب برای این شرکت است.

توانگر ادامه داد: فروش محصولات تولیدی این شرکت وابسته به صادرات یا فروش داخل نیست و میزان فروش آن ها براساس میزان نیازبازارهای مختلف محصول تولید می شود.

مدیر امور سهام فولاد مبارکه خاطرنشان کرد: در سال گذشته 87 درصد محصولات تولیدی این شرکت در داخل کشور و 13 درصد (معادل 878 هزار تن) نیز در خارج به فروش رسید در سال جاری نیز صادرات محصولات براساس روند فعلی انجام خواهد شد.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: