تعداد بازدید : ۶۹۳
کد خبر : ۱۹۰۶۷۷
مدیرعامل تامین سرمایه تمدن اعلام کرد:
۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۳
مدیرعامل تامین سرمایه تمدن گفت: ما امروز با رونمایی مفهوم سپر ریسک مالی به دنبال دادن یک پیام و یک نکته به اهالی بازار سرمایه و نهادهای مالی بودیم و آن اینکه شرط اول قدم مدیریت ریسک را هم داشته باشیم.

سپر ریسک مالی محصولی جدید در خدمت بازار سرمایه

محمودرضا خواجه نصیری در گفت و گو با بورس نیوز درباره رونمایی از طرح مفهوم مالی ریسک مالی اظهار کرد: ما مفهوم ریسک مالی را مطرح کردیم. همه در بازار سرمایه شرکت تامین سرمایه تمدن را می‌شناسند و می‌دانند که ما پلکان پیشرفت را پله به پله بالا رفتیم. ما یک روز تمرکزمان روی توسعه بود. مشتریان بزرگ جذب کردیم.غرفه هایمان را بزرگ کردیم، اوراق زیادی منتشر کردیم و در همه آیتم ها خودمان را به بالاترین سطح ممکن رساندیم.

وی افزود: ما امروز با رونمایی مفهوم سپر ریسک مالی به دنبال دادن یک پیام و یک نکته به اهالی بازار سرمایه و نهادهای مالی بودیم و آن اینکه شرط اول قدم مدیریت ریسک را هم داشته باشیم.

مدیرعامل تامین سرمایه تمدن درباره مراحل طراحی این سیستم توضیح داد: برای سیستم مدیریت ریسک نهادهای مالی نزدیک به سه سال با یک تیم مجرب کار کردیم تا مدیریت ریسک از حالت ذهنی و لفظی خارج شود و به یک سیستم تبدیل شود که قابل استفاده برای کلیه نهادهای مالی بانک ها و بیمه هاست. مدیران عامل بانک ها و بیمه ها می‌توانند با داشتن یک صفحه روی مانیتورشان بدانند که چه ریسکی آنها را تهدید می‌کند.

خواجه نصیری ادامه اد: نکته اساسی این است که ما در تصمیم گیری هایمان نیاز به این ریسک ها داریم. اگر در یک روز بخواهیم بدانیم که فلان کار را را در حوزه فعاللیت انجام دهیم یا ندهیم باید برایش یک دلیل موثق داشته باشیم. این سیستم به ما دلیل می‌دهد. ما به جنگ می‌رویم با شمشیر و با سپر. شمشیر برای جلورفتن. سپر برای زنده بودن.

مدیرعامل تامین سرمایه تمدن در این باره که نمونه مشابهی از این سیستم وجود داشت، گفت: ما اولین مجموعه‌ای هستیم که مفهوم سپر ریسک مالی را طراحی کردیم. کارهایی در حوزه ریسک انجام شده اما هیچ کدام جامع نبود. این کار جامع است. مثل یک سپر، مثل یک زره می‌تواند شرکت‌ها را از ریسک‌های آینده نجات دهد. مطمئن باشید اگر نهادهای مالی این سیستم را داشته باشند هزینه و بار نظارتی در بازار سرمایه به شدت کاهش می‌یابد.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: