تعداد بازدید : ۹۳۴
کد خبر : ۱۹۰۷۳۹
مدیرمالی «ثشرق» در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکیدکرد:
۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۶
کاهش قیمت املاک در سایه آرامش بازار ارز و کاهش نرخ دلار محقق خواهد شد و قیمت گذاری دستوری، راه حل مناسبی نیست.
اثر قیمت گذاری دستوری در بازار مسکن

به گزارش بورس نیوز، ظاهرا قرار است هر گونه انتقال سند ملک منوط به نامه کارشناسی قیمت باشد و احتمال می رود ، ورود کارشناسان رسمی دادگستری به بحث قیمت گذاری املاک، منجر به کاهش قیمت مسکن شود. این در حالی است که مسکن در هفته های اخیر مجددا افزایش قیمت داشته و مالکان، مرتبا بر طبل گرانی می کوبند.

از سوی دیگر، سهم های گروه انبوه سازی که به رغم پرش قیمت املاک، از رشد بازار سرمایه در سال ۹۷ جا مانده بودند، امسال رشد مناسبی داشتند.
«ثشرق» هم از ابتدای سال جاری بازدهی ۲۵ درصدی برای سهامداران خود به ارمغان آورده است. شرکت سرمایه گذاری مسکن شمال شرق در ۶ ماهه منتهی به پایان اسفندماه ۹۷، با کاهش ۴۰ درصدی زیان نسبت به مدت مشابه سال قبل همراه بوده است.

مصطفی دانایی مدیرمالی شرکت سرمایه گذاری مسکن شمال شرق در گفت‌وگو با بورس‌نیوز در این خصوص بیان کرد: در مورد بخشنامه مربوط به لزوم تعیین قیمت املاک توسط کارشناسان رسمی دادگستری خبری به ما نرسیده اما در هر حال معامله املاک حاصل توافق خریدار و فروشنده است و قیمت املاک را توافق طرفین معامله تعیین می کند. 

وی افزود: قیمت گذاری تکلیفی مسکن را راهکاری برای کاهش قیمت املاک نمی دانم. بحث احتمال تشدید فشار تحریم ها و افزایش نرخ ارز موجب افزایش قیمت املاک و بسیاری از کالاهای دیگر از جمله آسانسور و... شد. کاهش قیمت املاک در سایه آرامش بازار ارز و کاهش نرخ دلار محقق خواهد شد و قیمت گذاری دستوری، راه حل مناسبی نیست.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: