تعداد بازدید : ۳۵۰
کد خبر : ۱۹۰۷۵۲
مدیرعامل شرکت فرابورس ایران مطرح کرد:
۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۷
مدیرعامل شرکت فرابورس ایران گفت: عرضه سهام این دو باشگاه به بورس به دلیل ملاحظات خاص است که باید توجه ویژه‌ای به آنها شود. اما خصوصی‌سازی کمکی در جهت توسعه بنگاه‌ها است.

خصوصی‌سازی کمکی در جهت توسعه بنگاه‌ها

به گزارش بورس نیوز، امیر‌هامونی درباره آخرین جزئیات عرضه سهام باشگاه استقلال و پرسپولیس در بازارسرمایه اظهار کرد: جلسه‌های زیادی در این زمینه از سوی اتاق بازرگانی برگزار شد و مجلس هم پیگیری‌های لازم در این مورد را در دستور کار خود قرار داده بود.

وی افزود: در سال ٩٧ و ٩٨ هیچ درخواست رسمی مبنی بر عرضه سهام این دو باشگاه به فرابورس ارائه نشده و همین امر موجب پیگیری نکردن ما برای انجام مراحل لازم شد.

مدیرعامل شرکت فرابورس ایران ادامه داد: در پنج سال گذشته به دلیل ارائه درخواست رسمی از سوی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس، شرکت فرابورس ضمن ورود به این موضوع پیگیری‌های لازم را انجام داد.

هامونی درباره اینکه این خصوصی‌سازی ممکن است تا چه زمانی انجام شود، بیان کرد: در صورت ارائه درخواست رسمی به شرکت فرابورس با تمام انرژی به این موضوع ورود خواهیم کرد.

مدیرعامل شرکت فرابورس ایران به حاشیه‌های خصوصی‌سازی این دو باشگاه بزرگ خاطرنشان کرد: عرضه سهام این دو باشگاه به بورس به دلیل ملاحظات خاص است که باید توجه ویژه‌ای به آنها شود. اما خصوصی‌سازی کمکی در جهت توسعه بنگاه‌ها است.

وی گفت: اگر خصوصی‌سازی شکل نمی‌گرفت، اکنون بازار سرمایه با ارزش چند صد هزار میلیارد تومانی وجود نداشت زیرا تا قبل از خصوصی‌سازی شرکت‌ها، ارزش بازار سرمایه تنها ٣٠ هزار میلیارد تومان بود.

مدیر عامل شرکت فرابورس ایران با بیان اینکه باشگاه ورزشی از این قاعده مستثنی نیست، گفت: در ابتدا باید بررسی شود که صورت مالی این باشگاه‌ها شفاف است یا خیر؟ سودده هستند یا زیان ده و بعد در مورد ورود آنها به بازار سرمایه تصمیم گیری کرد.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: