تعداد بازدید : ۴۳۰
کد خبر : ۱۹۰۷۵۲
مدیرعامل شرکت فرابورس ایران مطرح کرد:
۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۷
مدیرعامل شرکت فرابورس ایران گفت: عرضه سهام این دو باشگاه به بورس به دلیل ملاحظات خاص است که باید توجه ویژه‌ای به آنها شود. اما خصوصی‌سازی کمکی در جهت توسعه بنگاه‌ها است.

خصوصی‌سازی کمکی در جهت توسعه بنگاه‌ها

به گزارش بورس نیوز، امیر‌هامونی درباره آخرین جزئیات عرضه سهام باشگاه استقلال و پرسپولیس در بازارسرمایه اظهار کرد: جلسه‌های زیادی در این زمینه از سوی اتاق بازرگانی برگزار شد و مجلس هم پیگیری‌های لازم در این مورد را در دستور کار خود قرار داده بود.

وی افزود: در سال ٩٧ و ٩٨ هیچ درخواست رسمی مبنی بر عرضه سهام این دو باشگاه به فرابورس ارائه نشده و همین امر موجب پیگیری نکردن ما برای انجام مراحل لازم شد.

مدیرعامل شرکت فرابورس ایران ادامه داد: در پنج سال گذشته به دلیل ارائه درخواست رسمی از سوی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس، شرکت فرابورس ضمن ورود به این موضوع پیگیری‌های لازم را انجام داد.

هامونی درباره اینکه این خصوصی‌سازی ممکن است تا چه زمانی انجام شود، بیان کرد: در صورت ارائه درخواست رسمی به شرکت فرابورس با تمام انرژی به این موضوع ورود خواهیم کرد.

مدیرعامل شرکت فرابورس ایران به حاشیه‌های خصوصی‌سازی این دو باشگاه بزرگ خاطرنشان کرد: عرضه سهام این دو باشگاه به بورس به دلیل ملاحظات خاص است که باید توجه ویژه‌ای به آنها شود. اما خصوصی‌سازی کمکی در جهت توسعه بنگاه‌ها است.

وی گفت: اگر خصوصی‌سازی شکل نمی‌گرفت، اکنون بازار سرمایه با ارزش چند صد هزار میلیارد تومانی وجود نداشت زیرا تا قبل از خصوصی‌سازی شرکت‌ها، ارزش بازار سرمایه تنها ٣٠ هزار میلیارد تومان بود.

مدیر عامل شرکت فرابورس ایران با بیان اینکه باشگاه ورزشی از این قاعده مستثنی نیست، گفت: در ابتدا باید بررسی شود که صورت مالی این باشگاه‌ها شفاف است یا خیر؟ سودده هستند یا زیان ده و بعد در مورد ورود آنها به بازار سرمایه تصمیم گیری کرد.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: