تعداد بازدید : ۱۴۱۳
کد خبر : ۱۹۰۷۸۴
مدیر مالی شرکت قند ارومیه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکیدکرد:
۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۱
با توجه به احتمال فعالیت قندی ها به خاطر تصفیه شکر خام و نیز احتمال افزایش نرخ مصوب شکر طبق روال سنوات گذشته، نسبت به افزایش سودآوری شرکت در سال ۹۸ خوشبین هستم.
خوشبینی به تحقق سود بیشتر در سال ۹۸/ چند فرصت پیش روی صنعت قند

به گزارش بورس نیوز، قندی‌ها امروز با صف خرید و فشار تقاضا مواجه بودند. شرکت قند ارومیه با نماد «قاروم» که نماد آن بابت مجمع متوقف شده و هنوز بازگشایی نشده هم جزو سهم های پربازده سال بوده است.
«قاروم» چند روز قبل افزایش سرمایه ۹۵۶ درصدی از محل سود انباشته و اندوخته را در مجمع به تصویب رساند.

شهین هادی زاده مدیرمالی شرکت قند ارومیه در گفت‌وگو با بورس نیوز در خصوص پیش بینی روند سودآوری شرکت در سال ۹۸ بیان کرد: فعلا وضعیت کشت چغندرقند تفاوت چندانی با سال قبل نشان نمی دهد و قراردادها با چغندرکاران تقریبا مشابه سال گذشته منعقد شده است. 

وی افزود: البته به سبب سیل چند هفته گذشته، احتمالا در زمینه کشت و برداشت نیشکر در مناطق جنوبی کشور با مشکلاتی مواجه خواهیم شد. این اتفاق، نیاز به واردات شکر خام و تصفیه آن را افزایش می دهد و افزایش واردات شکر خام، کل شرکت های تولیدکننده شکر را تحت تاثیر قرار داده و اثر مثبت بر سودآوری آنها خواهد داشت. کما اینکه قند ارومیه در حال طی کردن فرآیند واردات شکر خام جهت تصفیه است.

این فعال صنعت قند و شکر در ادامه تصریح کرد: با توجه به احتمال فعالیت قندی ها به خاطر تصفیه شکر خام و نیز احتمال افزایش نرخ مصوب شکر طبق روال سنوات گذشته، نسبت به افزایش سودآوری شرکت در سال ۹۸ خوشبین هستم. البته بابت یارانه سال های قبل، شرکت های قندی از جمله قند ارومیه مطالباتی از دولت دارند که در صورت وصول آن، شرایط بهتری خواهیم داشت.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: