تعداد بازدید : ۱۱۰۲
کد خبر : ۱۹۰۷۸۴
مدیر مالی شرکت قند ارومیه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکیدکرد:
۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۱
با توجه به احتمال فعالیت قندی ها به خاطر تصفیه شکر خام و نیز احتمال افزایش نرخ مصوب شکر طبق روال سنوات گذشته، نسبت به افزایش سودآوری شرکت در سال ۹۸ خوشبین هستم.
خوشبینی به تحقق سود بیشتر در سال ۹۸/ چند فرصت پیش روی صنعت قند

به گزارش بورس نیوز، قندی‌ها امروز با صف خرید و فشار تقاضا مواجه بودند. شرکت قند ارومیه با نماد «قاروم» که نماد آن بابت مجمع متوقف شده و هنوز بازگشایی نشده هم جزو سهم های پربازده سال بوده است.
«قاروم» چند روز قبل افزایش سرمایه ۹۵۶ درصدی از محل سود انباشته و اندوخته را در مجمع به تصویب رساند.

شهین هادی زاده مدیرمالی شرکت قند ارومیه در گفت‌وگو با بورس نیوز در خصوص پیش بینی روند سودآوری شرکت در سال ۹۸ بیان کرد: فعلا وضعیت کشت چغندرقند تفاوت چندانی با سال قبل نشان نمی دهد و قراردادها با چغندرکاران تقریبا مشابه سال گذشته منعقد شده است. 

وی افزود: البته به سبب سیل چند هفته گذشته، احتمالا در زمینه کشت و برداشت نیشکر در مناطق جنوبی کشور با مشکلاتی مواجه خواهیم شد. این اتفاق، نیاز به واردات شکر خام و تصفیه آن را افزایش می دهد و افزایش واردات شکر خام، کل شرکت های تولیدکننده شکر را تحت تاثیر قرار داده و اثر مثبت بر سودآوری آنها خواهد داشت. کما اینکه قند ارومیه در حال طی کردن فرآیند واردات شکر خام جهت تصفیه است.

این فعال صنعت قند و شکر در ادامه تصریح کرد: با توجه به احتمال فعالیت قندی ها به خاطر تصفیه شکر خام و نیز احتمال افزایش نرخ مصوب شکر طبق روال سنوات گذشته، نسبت به افزایش سودآوری شرکت در سال ۹۸ خوشبین هستم. البته بابت یارانه سال های قبل، شرکت های قندی از جمله قند ارومیه مطالباتی از دولت دارند که در صورت وصول آن، شرایط بهتری خواهیم داشت.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: