تعداد بازدید : ۵۹۷
کد خبر : ۱۹۰۸۴۸
رئیس‌کمیسیون ویژه حمایت از تولید‌ملی در گفت‌وگو با بورس‌نیوز:
۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۶
تغییر قیمت فولاد در بازه‌های زمانی کوتاه نمی‌تواند به نفع بازار باشد و تولیدکننده و خریدار را در مسیر عدم ثبات قرار می‌دهد؛ در نتیجه بهتر است که بورس کالا و تولیدکننده به ثبات قیمت‌ها روی آورند و با این روش به رونق بازار کمک کنند.

تغییر قیمت فولاد در بازه زمانی کوتاه به نفع بازار نیست / بورس کالا و تولیدکننده به ثبات قیمت بیاندیشند

حمیدرضا فولادگر رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس شورای اسلامی در واکنش به قیمت‌گذاری‌های جدید فولاد گرم در بورس در گفت‌و‌گو با بورس نیوز، اظهار کرد: تغییر قیمت به طور کلی در بازه‌های زمانی کوتاه نمی‌تواند به نفع بازار باشد و تولیدکننده و خریدار را در مسیر عدم ثبات قرار می‌دهد اما نمی‌توان نقش بازار سرمایه را در معاملات نادیده گرفت زیرا در ماه‌های اخیر به فعال‌تر شدن بازار کمک کرده است.

وی ادامه داد: در ماه‌های اخیر شاهد رغبت بیشتر مردم به بازار سرمایه بودیم و این مساله علامت خوبی می‌تواند به شمار رود؛ ضمن اینکه یکی از تاکیدات به فعالان و شرکت‌های تولیدی، صنعتی و خدماتی این بوده است که نباید به صورت سنتی فقط به سمت بانک‌ها بروند.

فولادگر خاطرنشان کرد: از سوی دیگر هم بازار سرمایه باید همکاری لازم مانند برگزاری دوره‌های آموزشی یا رونق شرکت‌های تامین مالی را داشته باشند تا بتوان به توسعه بازار سرمایه و همچنین فعالان حوزه فولاد برای رفتن به سمت بازار جدید، دست یافت.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به اظهارات نخست خود پیرامون نامناسب بودن تغییر مکرر قیمت‌ فولاد گفت: قسمت پالایش بازار مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی هر سال آماری از بازار ارائه می‌دهد که در آن به بدترین مولفه‌های کسب و کار در آن سال اشاره می‌شود.

وی افزود: نوسانات قیمت و تغییر مکرر بخشنامه‌ها از بدترین مولفه‌های کسب و کار در سال 97 بود و در نتیجه نباید اشتباهات و سیاستگذاری‌های نادرست سال گذشته را در سال جدید ادامه داد.

فولادگر همچنین یادآور شد که قیمت گذاری برای فولاد یکی از گزینه‌های مورد بحث همیشگی در بازار سرمایه بوده که در بسیاری از مواقع با موضع‌گیری فعالان این بازار هم مواجه شده است و بر این اساس طرفین می‌توانند با تعامل دوسویه، قیمت‌گذاری را انجام داده و ایجاد ثبات را مدنظر قرار دهند و از این طریق به رونق بازار کمک کنند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: