تعداد بازدید : ۳۷۸
کد خبر : ۱۹۱۰۲۱
در شاخص کل امروز فرابورس ثبت شد؛
۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۲
امروز شاخص کل فرابورس ایران پس از تجربه صعود ۲۱ واحدی، در نهایت در سطح ۲۶۶۵ واحدی ایستاد که در این مسیر نمادهای «ذوب»، «هرمز» و «سمگا» بیش از سایر نمادها بر رشد حدود یک درصدی آیفکس تاثیر گذاشتند.

تاثیر «ذوب»، «هرمز» و «سمگا» در رشد آیفکس

به گزارش بورس نیوز، امروز شاخص کل فرابورس ایران پس از تجربه صعود ۲۱ واحدی، در نهایت در سطح ۲۶۶۵ واحدی ایستاد که در این مسیر نمادهای «ذوب»، «هرمز» و «سمگا» بیش از سایر نمادها بر رشد حدود یک درصدی آیفکس تاثیر گذاشتند.

بررسی سایر نمادهای فرابورسی نیز بیانگر صدرنشینی نمادهای «ثالوند» و «کرمان» به ترتیب به لحاظ بیشترین افزایش و کاهش قیمت روزانه و پربیننده بودن نمادهای «ذوب»، «چکاپا» و «سمگا» است.

رصد بازارهای سهام فرابورس در روزی که گذشت نشان می‌دهد ۱۸۴ میلیون سهم به ارزش ۶۶۰ میلیارد ریال در بازار اول و ۶۷۳ میلیون سهم به ارزش ۲ هزار و ۵۸۱ میلیارد ریال در بازار دوم میان معامله‌گران دادوستد شده است که نماد «ذوب» در این میان بیشترین حجم و ارزش معاملاتی را به خود اختصاص داده است.

به‌علاوه، امروز یک هزار و ۲۲۹ میلیون سهم به ارزش ۲ هزار و ۹۴۲ میلیارد ریال در مجموع سه تابلو بازار پایه خرید و فروش شد.

از طرف دیگر بازار ابزارهای نوین مالی در روز جاری شاهد معامله ۴۰ میلیون ورقه به ارزش ۲ هزار و ۵۸ میلیارد ریال بود که نماد «اعتماد» در میان تمام نمادهای مربوط به اوراق بدهی، اوراق تسهیلات مسکن و صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله (ETF) بیشترین ارزش معاملاتی را از آن خود کرد.

همچنین مدت اعتبار اوراق تسهیلات مسکن اردیبهشت ۹۶ در نماد معاملاتی «تسه۹۶۰۲» جهت نقل‌وانتقال در تاریخ ۱۵ اردیبهشت ۹۸ به پایان می‌رسد و به همین دلیل نماد معاملاتی مذکور در پایان معاملات فردا متوقف خواهد شد.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
پرطرفدارترین عناوین
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: