تعداد بازدید : ۱۴۴۲
کد خبر : ۱۹۱۱۱۳
کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکیدکرد:
۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۰
توصیه می‌شود سهم‌های بنیادی نگهداری شود و اتفاقا از سهم‌هایی که بدون دلیل بنیادی رشد کرده‌اند، حذر کرد.
بهترین زمان برای اصلاح پرتفوی

به گزارش بورس نیوز، بعد از رشد بی وقفه بازار در چند هفته اخیر، امروز بازار با ریزش ۷۷۹۹ واحدی شاخص کل (تا ساعت ۱۱:۱۵) اتفاق عجیب تری خلق کرد. صف نشینان دیروز که در صف های خرید بر سر و کله خود می کوبیدند و نگران بودند که از رشد بازار جا بمانند، امروز هم عادت دیرینه خود را ترک نکردند و فقط گزینه خرید را به فروش تغییر دادند. 

مهدی طحانی کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز در خصوص دلایل ریزش ناگهانی و شدید امروز بازار بیان کرد: شاخص‌کل از ابتدای سال جاری تا کنون رشد تقریبا ۲۵ درصدی داشته و لذا کمی اصلاح و افت شاخص دور از انتظار نبود. کما اینکه در اواخر تایم معاملات روز گذشته هم بازار رنگ سرخ به خود گرفت. اما بهانه ریزش بازار احتمالا اصلاح ۲۰۰ تا ۳۰۰ تومانی نرخ دلار در روز قبل و نیز شایعات مبنی بر به دست انداز افتادن توافق تجاری امریکا و چین بوده که چالش در روابط تجاری امریکا و چین قیمت کامودیتی ها را کاهش خواهد داد و این شایعه، علتی برای افت بازار سرمایه بود.

مدیر حساب‌های سرمایه‌گذاری شرکت مدیریت سرمایه کیان در ادامه گفت: به نظر می رسد اصلاح بازار کمی به طول خواهد انجامید و بعد از آن، مجددا بازار روند عادی و مثبت در پیش خواهد گرفت. با نرخ فعلی ارز و قیمت محصولات در بورس کالا، جایی برای نگرانی در مورد بازار سرمایه وجود ندارد.

طحانی تاکیدکرد: بهترین زمان برای اصلاح پرتفوی سهامداران فرا رسیده است. بسیاری از سهم هایی که در هفته های اخیر رشد کردند، سهم های مناسبی نبودند و بیشتر حجم معاملات متعلق به شرکت هایی بود که عملکرد خوبی ندارند. بهتر است این سهم ها در سبد سرمایه گذاران جای خود را به سهم هایی دهند که عملکرد مطلوبی داشته و هم سودساز هستند و روند فروش و صادرات شان ادامه دارد و هم در مجامع، سود مناسبی تقسیم خواهند کرد. توصیه می شود سهم های بنیادی نگهداری شود و اتفاقا از سهم هایی که بدون دلیل بنیادی رشد کرده اند، حذر کرد.
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۲:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۶
این هم از بازار سرمایه دیگه هیچ امیدی نیست معلوم شد هیچ برنامه ریزی وجود ندارد باز پول ها میره سمت دلار
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: