تعداد بازدید : ۱۳۱۱
کد خبر : ۱۹۱۱۳۵
مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری نفت، گاز و پتروشیمی تامین
۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۰
مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری نفت، گاز و پتروشیمی تامین گفت: ایرانول در تمام شاخص‌ها رشد خوبی داشته و توانسته سهم بازار را از 19درصد سال 93 به بیش از 30درصد در سال 97 تبدیل کند و یکی از بهترین شرکت‌های تاپیکو از نظر مدیریتی است

افزایش سهم بازار «تاپیکو» از 19 درصد به بیش از 30درصد

به گزارش بورس نیوز، مخدومی اظهار کرد: ایرانول در تمام شاخص‌ها رشد خوبی داشته و توانسته سهم بازار را از 19درصد سال 93 به بیش از 30درصد در سال 97 تبدیل کند و یکی از بهترین شرکت‌های تاپیکو از نظر مدیریتی است که از مدیریت و هیات مدیره شرکت تشکر می‌کنم.

وی افزود: در خانواده تاپیکو ارزش بازار در سال 97 از 12750 میلیارد به 21 هزار میلیارد تومان رسید که حدود 50 درصد افزایش داشته است.

مخدومی بیان کرد: 65 درصد از وام‌های قبلی این شرکت تسویه شده است. در مجموع فروش محصولات در خانواده تاپیکو در سال گذشته حدود 46 درصد افزایش داشته است.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری نفت، گاز و پتروشیمی تامین همچنین به سود 6ماهه شرکت تاپیکو نیز اشاره کرد وگفت: سود تاپیکو در 6 ماهه نخست سال 97 نسبت به 6ماهه نخست سال 96 از 765 میلیارد تومان به 2400 میلیارد تومان رسید.

وی همچنین در ادامه افزایش تولید گروه پتروشیمی تاپیکو و دستیابی به رکورد بیشترین تولید توسط پتروشیمی فن آوران و خراسان را در بین تمامی شرکت‌های پتروشیمی به اعلام شرکت ملی صنایع پتروشیمی از دستاوردهای این شرکت در سال 97 عنوان کرد.

مخدومی همچنین با اشاره به رتبه تاپیکو در میان صد شرکت برتر در سال 97، گفت: در سال 97 تاپیکو با سه پله صعود از رتبه 23 به 20 ارتقا یافت و ایرانول نیز توانست در بین صد شرکت برتر از رتبه ۹۷به ۸۷ ارتقا یابد و توانستیم در هلدینگ‌های چند رشته ای در همایش سالانه صد شرکت برتر ایران رتبه یک را بدست آوریم.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری نفت، گاز و پتروشیمی تامین همچنین تصریح کرد: افزایش سهام شناور در تاپیکو طی سال گذشته از 6 درصد قبل به11/6 درصد رشد همراه بوده است .

وی در ادامه ثبت افزایش سرمایه شرکت‌های ایرانول و پاسارگاد به مبلغ 260 میلیارد تومان را از دیگر اقدامات این هلدینگ در سال گذشته بیان کرد و گفت: بازده سهام تاپیکو از ابتدای سال 97 تاکنون 74 درصد رشد داشته است .

مخدومی همچنین به ارتقای رتبه شفافیت تاپیکو در بین هلدینگ‌های بورسی اشاره کرد و گفت: پرداخت سود سهامداران حقیقی 12 روز پس از برگزاری مجمع عمومی برای نخستین بار و پرداخت و سود سهام کلیه سهامداران یک ماه پس از برگزاری مجمع از دیگر اقدامات سال 97 هلدینگ تاپیکواست.

در این مراسم مهندس اسحاقی مدیرعامل شرکت نفت ایرانول نیزگفت: خوشبختانه ایرانول روند رشد و توسعه خوبی دارد و طی شش سال اخیر با برنامه ریزی انجام شده رکورد تولید، فروش ،صادرات ، سود و افزایش سهم بازار روغن موتور را از اول تاسیس ایرانول تاکنون شکسته ایم.

گفتنی است؛ در این مراسم که دکتر‌هاشمی رئیس هیات مدیره و دکتر افضلی عضو هیات مدیره و قائم مقام شرکت ایرانول حضور داشتند از 11 نفر از کارگران نمونه شرکت نفت ایرانول آقایان سعید شیرازی زاده، علی اصغر افتخاری، محمود شکرالله زاده، مصطفی عباسی، فرهاد محمدی ثمرین، مهران خیری، علی توکلی، کرمعلی ترکاشوند، علی شری پور، بیژن ضیغمی و سرکار خانم کبری سلیمی تجلیل بعمل آمد.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: